Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu

Gossamer Gear Gorilla 50 Backpack

Recommended! NNew Gossamer Gear Gorilla 50 Backpack

Ultralight backpack suitable for treks, pilgrimages as well as shorter trips. 

Customer reviews 100% 13 ratings

Choose a variant
812 g Weight in grams. We check the weight of almost all items thus our weight information is often more precise than the one given by manufacturers.
In stock in store When will I receive the goods?

 290.80 (  240.33 excl. VAT)

Product information

 • Manufacturer: Gossamer Gear
 • Product code: Yellow_Gorilla_M
 • EAN: 0810148550844

Gossamer Gear Gorilla 50 is an ultralight backpack suitable for treks, pilgrimages as well as shorter trips. 

It is rightfully one of our best-selling backpacks and most popular models among our team members. It won us over thanks to its great balance of weight, carrying comfort and durability. The backpack belongs to the top weight class due to its volume, it is very comfortable to carry even on long trips and, most importantly, it can withstand such long deployments. We also appreciate the practical removable back padding, which can be turned into a seat in no time. We also love the giant external pockets that always seem to fit what we need. According to Outdoor Gear Lab, it's one of the best ultralight backpacks on the market. You can read the test results and a detailed review of the backpack here.

2024 update

 • The most significant change is the completely redesigned PVT back system, which significantly moves the already great level of carrying comfort forward and, most importantly, now works better for a wider range of body types. The shoulder straps now hug the shoulders better and are more ergonomically shaped. The longer frame allows you to pull the load closer to your back with the load-lifter straps. The frame to waist belt connection is now movable, making the pack more responsive to the user's movements, increasing wearing comfort.
 • The backpacks are made from recycled materials that do not contain harmful chemicals known as PFAS.
 • The range of purchasable waist belts has been extended with the "Curve" version. Those are slightly curved and more suitable for some figures.

BACK AND STRAPS

 • removable inner frame
 • back panel can be used as a seat
 • padded straps - now even softer
 • chest belt with whistle
 • removable hipbelt with two pockets
 • load-lifter straps

STORAGE SPACE

 • main compartment
 • outer pocket on lid
 • front stretch mesh pocket, e.g. for wet clothes
 • spacious side pockets

OTHER FEATURES

 • side compression straps with detachable buckles; can be pulled down either directly to the pack or to attach gear from the outside
 • trekking pole attachment
 • axe holder
 • ready for hydration systems
 • loops on the pack for possible placement of additional lashings (not included)

ACCESSORIES

Accessories can be purchased with the backpack. Not included.

HOW TO CHOOSE THE SIZE OF THE BACKPACK?

Have the length of your spine measured from the level of the iliac crest (the top of the bone on the side of your back) to the C7 vertebrae at the base of your neck. This is the top of the first vertebra that protrudes when the head is tilted.

Backpack size S M L
Torso 40,5-46 cm 46-51 cm 51-56+ cm

HIPBELT SIZES

The backpack has a replaceable hipbelt available in different lenghts as well as straight and curved variants. The backpack already comes with a hipbelt included from the factory (see below for variants coming with each backpack size). If you wish to increase your carry comfort and dial the fit to your body, you can order a different hipbelt separately.

Hipbelt included
Backpack size S M L
Hipbelt S/M curve M straight M straight

 

Hipbelt sizing
Hipbelt size S/M curve M/L curve S straight M straight L straight
Hip size 72-142 cm 85-152 cm 66 - 136 cm 76 - 146 cm 86 - 156 cm
Waist to Hip Ratio Calculate your WHR by dividing your waist measurement by your hip measurement. If it is 0.85 or lower, you will likely need a curved hipbelt. If it is higher than 0.85, you will likely need a straight hipbelt.

Specification

Volume 50 l (vel. M)
Height 55 cm (S)
60 cm (M)
65 cm (L)
minimal height - packed backpack can be higher
Width 29 - 55 cm
Depth 16 - 33 cm
Maximum load 14 kg
Recommended load 11 kg
Back length 40,5-46 cm (S)
46-51 cm (M)
51-56+ cm (L)
Material 70D & 100D Recycled Robic Nylon
PFAS-free
Weight 812 g (S)
860 g (M)
890 g (L)
(weighed in Pod 7 kilo)

Specification

Volume 50 l (vel. M)
Height 55 cm (S)
60 cm (M)
65 cm (L)
minimal height - packed backpack can be higher
Width 29 - 55 cm
Depth 16 - 33 cm
Maximum load 14 kg
Recommended load 11 kg
Back length 40,5-46 cm (S)
46-51 cm (M)
51-56+ cm (L)
Material 70D & 100D Recycled Robic Nylon
PFAS-free
Weight 812 g (S)
860 g (M)
890 g (L)
(weighed in Pod 7 kilo)

Reviews (11)

Customer reviews 100% Rating (How do we rate products?)

 • Reviews with ratings 5
 • Reviews with ratings 4
 • Reviews with ratings 3
 • Reviews with ratings 2
 • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

Parada slapat s tymto batohom. Otestoval som ho v Tatrach v tazkych zimnych podmienkach, pri vystupe na Zbojnicku chatu a v nicom nesklamal.

Rastislav Rapko

2023/01/23 09:36

Dokonalý.

Zbyněk

2022/10/16 13:13

lehký, skladný

Verified customer

2022/04/27 13:47

Skvělý lehký batoh. Protože už ho tu všichni ostatní recenzentni oprávněně vychválili, dávám do placu pár mě nevyhovujících detailů:
- poměrně úzká konstrukce, takže věci se dávájí na sebe do komínku
- přístup pouze shora, takže je nutné dobře plánovat balení
- záda příliš nevětrají
- malé sedátko vložené v zádech jako komfortní výztuha se obtížně vyndavá a zandavá, takže jako provizorní sedátko moc neposlouží
- doplňkové kapsičky na něm plandají a spíš při manipulaci obtěžují
- hůky nelze vyndat a zandat bez sundání batohu
- pokud je batoh prázdnější, horní „rukáv“ víka je poměrně dlouhý a nemotorný

Martin Vymětal

2021/08/28 18:17

to prostě nemá chybu

Verified customer

2021/08/08 16:25

Srdeční záležitost. Starší verze Gorilly (40L) se mnou přešla Kavkaz od Černého moře ke Kaspickému, strávila se mnou půl roku na Islandu a čtvrt roku toulání po západním Balkánu. U nové verze došlo k několika změnám, z nichž v podstatě všechny považuju za pozitivní, nejvíce oceňuju změnu zádové karimatky, která je prodyšnější než předchozí. Super jsou taky některé přídavné kapsy, které je možno dokoupit. Velmi pohodlně se nosí (narozdíl od mnoha batohů s komplikovaným zádovým systémem) a skvělé je uspořádání kapes, díky kterému nemusím několikrát denně lézt dovnitř batohu (pokud si věci systematicky rozmístím). Když vytáhnu rám, mám z Gorilly snadno sbalitelný daypack a bez rámu ji taky jednou za čas vyperu v pračce na 30°C (bez zádové karimatky). Dělám to tak roky a nikdy se nepoškodila, naopak - vypadá potom jako nová.
(Autorka recenze dlouhodobě a zátěžově testuje vybavení pro Pod 7 kilo, občas ji můžete potkat v kamenné prodejně. Více recenzí, gear listů a tipů na cesty můžete najít na jejích stránkách Viktorčina Cesta tam www.ultraviktorka.net)

Viktorka

2021/04/28 11:33

Tenhle batoh jsem koupil víceméně v nouzi, protože mi vůbec neseděl žádný Osprey. A zaplať pánbůh, že jsem ho koupil, protože jsem nikdy nic pohodlnějšího na zádech neměl. Prakticky o něm po celodenním nošení vůbec nevím. Jak už tady mnohokrát zaznělo, ta přední velká kapsa je báječná, pojme toho opravdu hodně. To samé kapsičky (spíš kapsy) na bederáku. A další pecka je to, že jde velmi snadno vyndat z postranní kapsy lahev i bez sundání batohu. Je mírně našikmená. To také nemá každý batoh. Jsem rád, že ho mám.

Tomáš Berdych

2020/03/26 15:51

Miluji tenhle batoh:-) Mám starší verzi. Je lehký, dobře sedí na zádech, ale je pravda, že se mi záda občas zpotí, jak batoh k zádům přiléhá. Kapsy v bederáku jsou příjemně velké na všechny drobnosti, které chci mít po ruce, mobil, peněženka, menší foťák, tyčinka. Z bočních kapes se dobře vyndává lahev s pitím případně jiné drobnosti a není potřeba batoh sundávat ze zad. Přední síťovaná kapsa pojme vše možné, co člověk během dne může potřebovat a není nutné lézt do batohu, pláštěnka, nepromokavé kalhoty, bunda, čepice, rukavice, svačina. Jen je nutné na to pamatovat při balení batohu a dát to tam:-) Do batohu se sbalím na dvou až třítýdenní putování (Skotsko, Island) včetně jídla cca na 10 dní, váha celkem cca 13kg. Batoh ale využívám i na kratší, třeba i jednodenní výlety, bočními popruhy lze batoh dobře stáhnout na menší objem. Bočními popruhy přidělávám i karimatku Therm-a-Rest Z-Lite a mám ji tak kdykoliv po ruce. Na oka kolem přední síťované kapsy jsem si přidělala lehké karabinky a mohu na ně cokoliv drobného pověsit, například hrneček, sandály... Do vnitřní kapsy na zádech dávám hydrovak, v horní části batohu je pak místo určené pro protažení hadičky ven. Z mé zkušenosti mohu batoh doporučit.

Leona Nechvílová

2019/12/04 14:22

Výborný baťoh (mám starší verzi, která je ale velmi podobná), nejlepší co jsem, kdy měla! Stačí i na delší treky 1 - 2 týdny. Úžasně se nosí, velmi dobře vyvážený! Úžasná je vnější kapsa, kam lze umístit vše, co by mohlo být během dne potřeba: pláštěnka, bunda, nepromokavé kalhoty, rukavice, čepice, svačinu, ... vejde se tam toho hodně. :). I kapsy na bederním popruhu jsou velké, vejde se tam mobil, menší foťák, apod.

Markéta

2019/09/03 09:48

Výborný batoh (mám tu předchozí verzi). Je ale potřeba dobře vyladit výbavu. Taky je nutné trochu změnit způsob balení, pokud chcete přejít z batohu s více vstupy, tady je pouze horní, takže je vhodné si dobře rozmyslet, co uložíte až na dno a co nahoru. Přední síťovaná kapsa je naprosto geniální, vejdou se tam i dva chleby Šumava a ještě je místo :-D
Co se mi nelíbí - když nechcete nosit víko, které je u mojí verze odepínatelné, tak zavírání hlavní komory jen na šňůrku není odolné proti nepřízni počasí. Pěnová karimatka v zádech skoro vůbec nevětrá, takže se potí záda. Asi zkusím koupit Air flow Camp seat.

Michal Rovnanik

2018/09/01 19:18

Po pár akcích můžu konečně hodnotit. V podstatě batohu nemám co vytknout. Rozhodně nejpohodlnější batoh co jsem měl na zádech, popruhy netlačí ani při větším zatížení díky skvělému bederáku. Hlavní vnitřní kapsa je relativně dost velká na 40l batoh, neměl jsem problém se zabalit na týden do hor i s jídlem (samozřejmě s vyladěnou, lehkou výbavou). Přední síťovaná kapsa je uplně geniální, člověk si tam nahází co přes den potřebuje a nemusí vůbec lézt dovnitř batohu, popřípadě se tam dá sušit mokré oblečení. Boční kapsy na pití jsou dost velké i na 2l Platypus a hlavní výhoda - láhev se dá vytahovat když máte batoh na zádech. Zní to jako maličkost, ale zásadně to zvýší pohodlí na treku. Pokud chcete pohodlný, praktický a lehký batoh, neexistuje v této kategorii konkurence. Cena zde odpovídá kvalitě a za svoje peníze dostanete opravdu hodnotnou věc.

Michal

2017/08/03 09:41

You can find similar products in