Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu
 • Darn Tough

Gossamer Gear Gorilla 50 Backpack

Ultra-lightweight all-purpose backpack. Hipbelt size M included.

 

Customer reviews 100% 12 ratings

Choose a variant
850 g Weight in grams. We check the weight of almost all items thus our weight information is often more precise than the one given by manufacturers.
In stock When will I receive the goods?

 294.80 ( 243.64 excl. VAT)

Product information

The new Gorilla is here! 50 liters, multiple colors, and new foam padding make this generation of Gorillas the best yet.

Lightweight but surprisingly durable, the Gorilla is suitable for shorter trips or hikers who know how to crush it in the minimalism department.

The Gorilla holds everything you need when you refuse to bring everything. Top scoring backpack in Outdoor Gear Lab's tests, its versatility, durability and comfort make it the best weekend companion you’ll ever have. Also works on longer trips and through hikes with itineraries including grocery/laundry opportunities.

If you combine it with Pack liner than you do not need a raincoat and you also prolong the life of your backpack.

Can be combined with hipbelt pocket and shoulder strap pocket.

 • Belt with added stiffener and stay integration for superior load transfer and comfort
 • New buckles on side compression
 • Unisex ergonomic belt shape
 • Tabs for attaching the fast belt and going frameless
 • Unisex ergonomic harness for both men and women
 • Dual exit hydration tube exit port
 • Drinking tube keeper loops on both shoulder straps
 • Two side mesh bottle pockets accessible while wearing pack
 • Full side and top compression
 • Air-mesh fabric on shoulder straps and hipbelt for less friction, more cushion and more comfort
 • Rear mesh pocket great for drying gear and other gear storage
 • Trekking pole hardware for storing them outside the pack
 • Made of our custom 70 and 100 denier Robic nylon
 • Lash loop for ice axe
 • Includes a SitLight pad and a removable stay
 • Updated hipbelt with big pockets and stay coupler
 • Recommended for loads of 30 pounds or less

The pack comes with a medium belt installed. Small and large belts for improved fit are sold separately.

Hipbelt sizes:

 • S - waist 61 - 81 cm
 • M - waist 71 - 114 cm
 • L - waist 91 - 127 cm

Can be combined with Air Flow Sitlight Camp seat

How to measure backpack size:

Start out by tilting your head forward and finding the bony bulge at the base of your neck. That's your C7 vertebra and the top of your torso length.

Next, find the tops of your hipbones and place your hands on your hips with your thumbs pointing towards your spine. Where your thumbs would meet in the middle of your back is the bottom of your torso length.

 • 29 - 41 cm = size S
 • 41 - 50 cm = size M
 • 49 - 60+ cm = size LSpecification

Volume 50 l (vel. M)
Height 44 - 70 cm (S)
54 - 80 cm (M)
60 - 85 cm (L)
Width 29 - 55 cm
Depth 16 - 33 cm
Maximum load 14 kg
Back length 29 - 41 cm (S)
41 - 51 cm (M)
49 - 60+ cm (L)
Material 70D, 100D Robic ripstop nylon
Air mesh
Power mesh
Weight 790 g (S)
850 g (M)
910 g (L)
(weighed in Pod 7 kilo)

Specification

Volume 50 l (vel. M)
Height 44 - 70 cm (S)
54 - 80 cm (M)
60 - 85 cm (L)
Width 29 - 55 cm
Depth 16 - 33 cm
Maximum load 14 kg
Back length 29 - 41 cm (S)
41 - 51 cm (M)
49 - 60+ cm (L)
Material 70D, 100D Robic ripstop nylon
Air mesh
Power mesh
Weight 790 g (S)
850 g (M)
910 g (L)
(weighed in Pod 7 kilo)

Reviews (11)

Customer reviews 100% Rating (How do we rate products?)

 • Reviews with ratings 5
 • Reviews with ratings 4
 • Reviews with ratings 3
 • Reviews with ratings 2
 • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

Parada slapat s tymto batohom. Otestoval som ho v Tatrach v tazkych zimnych podmienkach, pri vystupe na Zbojnicku chatu a v nicom nesklamal.
5.00

2023/01/23 09:36

Dokonalý.
5.00

2022/10/16 13:13

lehký, skladný
5.00

2022/04/27 13:47

Skvělý lehký batoh. Protože už ho tu všichni ostatní recenzentni oprávněně vychválili, dávám do placu pár mě nevyhovujících detailů:
- poměrně úzká konstrukce, takže věci se dávájí na sebe do komínku
- přístup pouze shora, takže je nutné dobře plánovat balení
- záda příliš nevětrají
- malé sedátko vložené v zádech jako komfortní výztuha se obtížně vyndavá a zandavá, takže jako provizorní sedátko moc neposlouží
- doplňkové kapsičky na něm plandají a spíš při manipulaci obtěžují
- hůky nelze vyndat a zandat bez sundání batohu
- pokud je batoh prázdnější, horní „rukáv“ víka je poměrně dlouhý a nemotorný
5.00

2021/08/28 18:17

to prostě nemá chybu
5.00

2021/08/08 16:25

Srdeční záležitost. Starší verze Gorilly (40L) se mnou přešla Kavkaz od Černého moře ke Kaspickému, strávila se mnou půl roku na Islandu a čtvrt roku toulání po západním Balkánu. U nové verze došlo k několika změnám, z nichž v podstatě všechny považuju za pozitivní, nejvíce oceňuju změnu zádové karimatky, která je prodyšnější než předchozí. Super jsou taky některé přídavné kapsy, které je možno dokoupit. Velmi pohodlně se nosí (narozdíl od mnoha batohů s komplikovaným zádovým systémem) a skvělé je uspořádání kapes, díky kterému nemusím několikrát denně lézt dovnitř batohu (pokud si věci systematicky rozmístím). Když vytáhnu rám, mám z Gorilly snadno sbalitelný daypack a bez rámu ji taky jednou za čas vyperu v pračce na 30°C (bez zádové karimatky). Dělám to tak roky a nikdy se nepoškodila, naopak - vypadá potom jako nová.
(Autorka recenze dlouhodobě a zátěžově testuje vybavení pro Pod 7 kilo, občas ji můžete potkat v kamenné prodejně. Více recenzí, gear listů a tipů na cesty můžete najít na jejích stránkách Viktorčina Cesta tam www.ultraviktorka.net)
5.00

2021/04/28 11:33

Tenhle batoh jsem koupil víceméně v nouzi, protože mi vůbec neseděl žádný Osprey. A zaplať pánbůh, že jsem ho koupil, protože jsem nikdy nic pohodlnějšího na zádech neměl. Prakticky o něm po celodenním nošení vůbec nevím. Jak už tady mnohokrát zaznělo, ta přední velká kapsa je báječná, pojme toho opravdu hodně. To samé kapsičky (spíš kapsy) na bederáku. A další pecka je to, že jde velmi snadno vyndat z postranní kapsy lahev i bez sundání batohu. Je mírně našikmená. To také nemá každý batoh. Jsem rád, že ho mám.
5.00

2020/03/26 15:51

Miluji tenhle batoh:-) Mám starší verzi. Je lehký, dobře sedí na zádech, ale je pravda, že se mi záda občas zpotí, jak batoh k zádům přiléhá. Kapsy v bederáku jsou příjemně velké na všechny drobnosti, které chci mít po ruce, mobil, peněženka, menší foťák, tyčinka. Z bočních kapes se dobře vyndává lahev s pitím případně jiné drobnosti a není potřeba batoh sundávat ze zad. Přední síťovaná kapsa pojme vše možné, co člověk během dne může potřebovat a není nutné lézt do batohu, pláštěnka, nepromokavé kalhoty, bunda, čepice, rukavice, svačina. Jen je nutné na to pamatovat při balení batohu a dát to tam:-) Do batohu se sbalím na dvou až třítýdenní putování (Skotsko, Island) včetně jídla cca na 10 dní, váha celkem cca 13kg. Batoh ale využívám i na kratší, třeba i jednodenní výlety, bočními popruhy lze batoh dobře stáhnout na menší objem. Bočními popruhy přidělávám i karimatku Therm-a-Rest Z-Lite a mám ji tak kdykoliv po ruce. Na oka kolem přední síťované kapsy jsem si přidělala lehké karabinky a mohu na ně cokoliv drobného pověsit, například hrneček, sandály... Do vnitřní kapsy na zádech dávám hydrovak, v horní části batohu je pak místo určené pro protažení hadičky ven. Z mé zkušenosti mohu batoh doporučit.
5.00

2019/12/04 14:22

Výborný baťoh (mám starší verzi, která je ale velmi podobná), nejlepší co jsem, kdy měla! Stačí i na delší treky 1 - 2 týdny. Úžasně se nosí, velmi dobře vyvážený! Úžasná je vnější kapsa, kam lze umístit vše, co by mohlo být během dne potřeba: pláštěnka, bunda, nepromokavé kalhoty, rukavice, čepice, svačinu, ... vejde se tam toho hodně. :). I kapsy na bederním popruhu jsou velké, vejde se tam mobil, menší foťák, apod.
5.00

2019/09/03 09:48

Výborný batoh (mám tu předchozí verzi). Je ale potřeba dobře vyladit výbavu. Taky je nutné trochu změnit způsob balení, pokud chcete přejít z batohu s více vstupy, tady je pouze horní, takže je vhodné si dobře rozmyslet, co uložíte až na dno a co nahoru. Přední síťovaná kapsa je naprosto geniální, vejdou se tam i dva chleby Šumava a ještě je místo :-D
Co se mi nelíbí - když nechcete nosit víko, které je u mojí verze odepínatelné, tak zavírání hlavní komory jen na šňůrku není odolné proti nepřízni počasí. Pěnová karimatka v zádech skoro vůbec nevětrá, takže se potí záda. Asi zkusím koupit Air flow Camp seat.
5.00

2018/09/01 19:18