Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu
 • Darn Tough

Gossamer Gear Gorilla 50 Backpack

Ultra-lightweight all-purpose backpack. Hipbelt size M included.

 

Customer reviews 100% 13 ratings

Choose a variant
850 g Weight in grams. We check the weight of almost all items thus our weight information is often more precise than the one given by manufacturers.
In stock in store When will I receive the goods?

 286.40 (  236.69 excl. VAT)

Product information

Gossamer Gear Gorilla 50 is an ultralight backpack suitable for treks, pilgrimages, but also for shorter trips. The updated version for 2021 with a larger volume of 50 liters (the backpack is slightly bigger inside) and a new type of back mattress with better ventilation! The new backpack comes with a hip belt, size M.

Enough volume for longer treks and hikes, but thanks to the compression straps and detachable waist belt, it suddenly turns into a smaller pack for shorter trips and hikes that weighs almost nothing. According to Outdoor Gear Lab, it's one of the best ultralight backpacks on the market. You can read the test results and a detailed review of the backpack here.

It is rightfully one of our best-selling backpacks and most popular models among our team members. It won us over thanks to its great balance of weight, carrying comfort and durability. The backpack belongs to the top weight class due to its volume, it is very comfortable to carry even on long trips and, most importantly, it can withstand such long deployments. We also appreciate the practical removable back padding, which can be turned into a seat in no time.

In size S and M, and when filled to the appropriate limits with the use of the compression straps, it can also be taken as hand luggage on the plane.

BACK AND STRAPS

 • removable inner frame
 • small mattress inserted in the back which can be used as a seat - now with ventilation
 • padded straps - now even softer
 • chest belt with whistle

You can replace the back panel with a Thinlight mattress (only valid for backpack size M).

The waist belt with lid pockets is removable (weight approx. 200 g). Size M is included in the backpack. If you need a different size, it must be ordered separately.

Waist belt sizes:

 • S - waist 61 - 81 cm
 • M - waist 71 - 114 cm
 • L - waist 91 - 127 cm

STORAGE SPACE

 • main compartment
 • outer pocket on lid
 • front stretch mesh pocket, e.g. for wet clothes
 • spacious side pockets

OTHER FEATURES

 • side compression straps with detachable buckles; can be pulled down either directly to the pack or to attach gear from the outside
 • trekking pole attachment
 • axe holder
 • ready for hydration systems
 • loops on the pack for possible placement of additional lashings (not included)

ACCESSORIES

Accessories can be purchased with the backpack. Not included.

HOW TO CHOOSE THE SIZE OF THE BACKPACK?

Have the length of your spine measured from the level of the iliac crest (the top of the bone on the side of your back) to the C7 vertebrae at the base of your neck. This is the top of the first vertebra that protrudes when the head is tilted.

Length 49-60+ cm = size L
length 41-50 cm = size M
Length 29-41 cm = size S

Specification

Volume 50 l (vel. M)
Height 44 - 70 cm (S)
54 - 80 cm (M)
60 - 85 cm (L)
Width 29 - 55 cm
Depth 16 - 33 cm
Maximum load 14 kg
Back length 29 - 41 cm (S)
41 - 51 cm (M)
49 - 60+ cm (L)
Material 70D, 100D Robic ripstop nylon
Air mesh
Power mesh
Weight 790 g (S)
850 g (M)
910 g (L)
(weighed in Pod 7 kilo)

Specification

Volume 50 l (vel. M)
Height 44 - 70 cm (S)
54 - 80 cm (M)
60 - 85 cm (L)
Width 29 - 55 cm
Depth 16 - 33 cm
Maximum load 14 kg
Back length 29 - 41 cm (S)
41 - 51 cm (M)
49 - 60+ cm (L)
Material 70D, 100D Robic ripstop nylon
Air mesh
Power mesh
Weight 790 g (S)
850 g (M)
910 g (L)
(weighed in Pod 7 kilo)

Reviews (11)

Customer reviews 100% Rating (How do we rate products?)

 • Reviews with ratings 5
 • Reviews with ratings 4
 • Reviews with ratings 3
 • Reviews with ratings 2
 • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

Parada slapat s tymto batohom. Otestoval som ho v Tatrach v tazkych zimnych podmienkach, pri vystupe na Zbojnicku chatu a v nicom nesklamal.

Rastislav Rapko

2023/01/23 09:36

Dokonalý.

Zbyněk

2022/10/16 13:13

lehký, skladný

Verified customer

2022/04/27 13:47

Skvělý lehký batoh. Protože už ho tu všichni ostatní recenzentni oprávněně vychválili, dávám do placu pár mě nevyhovujících detailů:
- poměrně úzká konstrukce, takže věci se dávájí na sebe do komínku
- přístup pouze shora, takže je nutné dobře plánovat balení
- záda příliš nevětrají
- malé sedátko vložené v zádech jako komfortní výztuha se obtížně vyndavá a zandavá, takže jako provizorní sedátko moc neposlouží
- doplňkové kapsičky na něm plandají a spíš při manipulaci obtěžují
- hůky nelze vyndat a zandat bez sundání batohu
- pokud je batoh prázdnější, horní „rukáv“ víka je poměrně dlouhý a nemotorný

Martin Vymětal

2021/08/28 18:17

to prostě nemá chybu

Verified customer

2021/08/08 16:25

Srdeční záležitost. Starší verze Gorilly (40L) se mnou přešla Kavkaz od Černého moře ke Kaspickému, strávila se mnou půl roku na Islandu a čtvrt roku toulání po západním Balkánu. U nové verze došlo k několika změnám, z nichž v podstatě všechny považuju za pozitivní, nejvíce oceňuju změnu zádové karimatky, která je prodyšnější než předchozí. Super jsou taky některé přídavné kapsy, které je možno dokoupit. Velmi pohodlně se nosí (narozdíl od mnoha batohů s komplikovaným zádovým systémem) a skvělé je uspořádání kapes, díky kterému nemusím několikrát denně lézt dovnitř batohu (pokud si věci systematicky rozmístím). Když vytáhnu rám, mám z Gorilly snadno sbalitelný daypack a bez rámu ji taky jednou za čas vyperu v pračce na 30°C (bez zádové karimatky). Dělám to tak roky a nikdy se nepoškodila, naopak - vypadá potom jako nová.
(Autorka recenze dlouhodobě a zátěžově testuje vybavení pro Pod 7 kilo, občas ji můžete potkat v kamenné prodejně. Více recenzí, gear listů a tipů na cesty můžete najít na jejích stránkách Viktorčina Cesta tam www.ultraviktorka.net)

Viktorka

2021/04/28 11:33

Tenhle batoh jsem koupil víceméně v nouzi, protože mi vůbec neseděl žádný Osprey. A zaplať pánbůh, že jsem ho koupil, protože jsem nikdy nic pohodlnějšího na zádech neměl. Prakticky o něm po celodenním nošení vůbec nevím. Jak už tady mnohokrát zaznělo, ta přední velká kapsa je báječná, pojme toho opravdu hodně. To samé kapsičky (spíš kapsy) na bederáku. A další pecka je to, že jde velmi snadno vyndat z postranní kapsy lahev i bez sundání batohu. Je mírně našikmená. To také nemá každý batoh. Jsem rád, že ho mám.

Tomáš Berdych

2020/03/26 15:51

Miluji tenhle batoh:-) Mám starší verzi. Je lehký, dobře sedí na zádech, ale je pravda, že se mi záda občas zpotí, jak batoh k zádům přiléhá. Kapsy v bederáku jsou příjemně velké na všechny drobnosti, které chci mít po ruce, mobil, peněženka, menší foťák, tyčinka. Z bočních kapes se dobře vyndává lahev s pitím případně jiné drobnosti a není potřeba batoh sundávat ze zad. Přední síťovaná kapsa pojme vše možné, co člověk během dne může potřebovat a není nutné lézt do batohu, pláštěnka, nepromokavé kalhoty, bunda, čepice, rukavice, svačina. Jen je nutné na to pamatovat při balení batohu a dát to tam:-) Do batohu se sbalím na dvou až třítýdenní putování (Skotsko, Island) včetně jídla cca na 10 dní, váha celkem cca 13kg. Batoh ale využívám i na kratší, třeba i jednodenní výlety, bočními popruhy lze batoh dobře stáhnout na menší objem. Bočními popruhy přidělávám i karimatku Therm-a-Rest Z-Lite a mám ji tak kdykoliv po ruce. Na oka kolem přední síťované kapsy jsem si přidělala lehké karabinky a mohu na ně cokoliv drobného pověsit, například hrneček, sandály... Do vnitřní kapsy na zádech dávám hydrovak, v horní části batohu je pak místo určené pro protažení hadičky ven. Z mé zkušenosti mohu batoh doporučit.

Leona Nechvílová

2019/12/04 14:22

Výborný baťoh (mám starší verzi, která je ale velmi podobná), nejlepší co jsem, kdy měla! Stačí i na delší treky 1 - 2 týdny. Úžasně se nosí, velmi dobře vyvážený! Úžasná je vnější kapsa, kam lze umístit vše, co by mohlo být během dne potřeba: pláštěnka, bunda, nepromokavé kalhoty, rukavice, čepice, svačinu, ... vejde se tam toho hodně. :). I kapsy na bederním popruhu jsou velké, vejde se tam mobil, menší foťák, apod.

Markéta

2019/09/03 09:48

Výborný batoh (mám tu předchozí verzi). Je ale potřeba dobře vyladit výbavu. Taky je nutné trochu změnit způsob balení, pokud chcete přejít z batohu s více vstupy, tady je pouze horní, takže je vhodné si dobře rozmyslet, co uložíte až na dno a co nahoru. Přední síťovaná kapsa je naprosto geniální, vejdou se tam i dva chleby Šumava a ještě je místo :-D
Co se mi nelíbí - když nechcete nosit víko, které je u mojí verze odepínatelné, tak zavírání hlavní komory jen na šňůrku není odolné proti nepřízni počasí. Pěnová karimatka v zádech skoro vůbec nevětrá, takže se potí záda. Asi zkusím koupit Air flow Camp seat.

Michal Rovnanik

2018/09/01 19:18