Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Pod 7 kilo Menu

NÁVOD: drobáky do Mighty Wallet? Žádný problém!

Ultralehká peněženka Mighty Wallet je krásně tenká a v kapse ji sotva cítíte. Má však jednu zásadní nevýhodu – nedisponuje žádnou kapsičkou na drobné, což může některé cestovatele od jejího nákupu odradit.

Naštěstí jsme v Pod 7 kilo vymysleli fígl, jak si kapsičku na mince snadno v peněžence vytvořit. Kapsičky můžete mít dokonce 2 a z Mighty Wallet se tím stane plnohodnotná cestovní peněženka na 2 různé měny (2 oddělení na bankovky již obsahuje z výroby).

 

K vylepšení peněženky budete potřebovat oboustrannou lepící pásku, nalepovací suchý zip a solidní nůžky. Toho, že peněženku zničíte, se opravdu bát nemusíte. Portmonku nebudete nijak stříhat ani nepřirozeně ohýbat. I to by ale podle našeho názoru vydržela bez problémů.

 

Suchý zip si před začátkem upgradu nastřihejte na proužky o velikosti cca 6,5 centimetru (na fotce jsme zip ustřihli příliš krátký).

 

Z oboustranné izolepy odstřihněte pruh o délce cca 7,5 centimetru.

 

Peněženku poté rozevřete tak, aby vznikl jakýsi tunel.

 

Oboustrannou izolepu vložte a následně nalepte z jedné strany přesně doprostřed peněženky.

 

Cílem je, aby se uprostřed portmonky vytvořila neprostupná přepážka, která zajistí, že vám kovové mince nebudou neustále cestovat z jedné strany do druhé.

 

Uvnitř peněženky odloupněte krycí folii na druhé straně izolepy. Jde to trošku špatně, ale při troše snažení a zručnosti to jistě dokážete.

 

Poté izolepu přilepte i k druhé straně peněženky. V peněžence tak vzniknou tak 2 postranní kapsičky.

 

Na řadu přichází nastřihané kousky nalepovacího suchého zipu k uzavření kapsiček.

 

Suchý zip nalepte dovnitř kapsičky na kraj peněženky nejprve z jedné strany.

 

Poté odloupněte krycí pásku a suchý zip nalepte i k druhé straně.

 

Stejným způsobem můžete zip vlepit i do druhé kapsičky na opačné straně peněženky. Záleží jen na vašich preferencích.

 

Je čas na test. Do nové peněženky vložte několik drobných. Doporučujeme, aby se jednalo pokud možno o nejmasivnější mince, a zkuste zátěžový test.

 

Po této úpravě přijde peněženka o svou největší nevýhodu. Přesto si zachová lehkost a neztratí nic ze svých vlastností, pro které si tuhle ultralehkou portmonku tak ceníme.

 

Abyste nemuseli shánět suchý zip, dáme vám ho k zakoupené peněžence na požádání zdarma. Pokud si sami na vylepšení netroufáte, můžeme vám v kamenné prodejně peněženku vylepšit rovnou po nákupu, nebo vám alespoň osobně poradíme. 

Mighty Wallet můžete zakoupit s různými vzory.