Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu

Platypus QuickDraw Water Filter

Recommended! Platypus QuickDraw Water Filter

Compact and fast water filter with best in class usage ergonomy.

 

Customer reviews 100% 15 ratings

Choose a variant
67 g Weight in grams. We check the weight of almost all items thus our weight information is often more precise than the one given by manufacturers.
In stock in store When will I receive the goods?

 52.70 (  43.55 excl. VAT)

Product information

 • Manufacturer: Platypus
 • Product code: 13853
 • EAN: 0040818138533

The QuickDraw Microfilter System draws upon decades of expertise in filtration and hydration to provide adventurers the best user experience of any fill-and-squeeze water filter on the market. The easy-to-use system comes in two parts: the durable and taste-free 1L QuickDraw reservoir and the hollow fiber filter cartridge. Weighing just 3.3 oz (95 g) and filtering up to 3L per minute, the QuickDraw system ensures quick and easy access to clean water on any adventure. You can either shake-to-clean the hollow fiber filter or perform a tool-free backflush to ensure the fast flow rates will stick around for the duration of your trips. With its inside/outside (I/O) dual-thread design, the QuickDraw filter cartridge securely adapts to smartwater® bottles and other Platy bottles and reservoirs allowing you to develop your ideal system to confidently explore the wilderness.

 • Ultralight & Compact: The filter weighs just 2.2 oz (67 g) and packs small for easy access anywhere on or in your packing system.

 • Build Your Own System: The I/O dual-thread design allows the filter cartridge to natively attach to the QuickDraw Reservoir, smartwater® bottles, the Platy Hoser, most Platy bottles and certain common 28mm PET soda/water bottles.

 • Ultrafast Flow Rates: Hollow fiber cartridge filters up to 3L per minute with normal squeeze pressure.

 • Easy, Effective Cleaning: Shake-to-clean or tool-free backflush methods make for quick and easy cleaning of the filter, so you can have fast filtration for your entire trip.

 • Thoughtfully Rugged Design: Attached clean side cap flips open and creates a secure seal when closed, while the soft-touch filter housing is grippy even when wet and won’t pick up dirt from the ground.

 • Hollow Fiber Advantage: Hundreds of tiny hollow fibers enable the microfilter to filter water faster than traditional filter media.

 • Effective: Each microfilter is individually tested to ensure it meets all EPA & NSF guidelines for the removal of 99.9999% of bacteria and 99.9% of protozoa*.

 • Premium Reservoir (+reservoir variant only):Made of a tri-layer film, the 1L QuickDraw reservoir is taste-free, durable and features a wide mouth and handle for easy filling at any water source.

*This includes Giardia, Cryptosporidium, E. coli, Salmonella and Cholera.

Which method of water purification method is the best for you?

Specification

Volume 1 l
Lifespan 1000 liters
Size 4,6 cm x 12,7 cm (filtr)
Material Hollow Fiber
ABS
Weight 67 g (filter only)
107 g (filter and reservoir)
(weighed in Pod 7 kilo)

Specification

Volume 1 l
Lifespan 1000 liters
Size 4,6 cm x 12,7 cm (filtr)
Material Hollow Fiber
ABS
Weight 67 g (filter only)
107 g (filter and reservoir)
(weighed in Pod 7 kilo)

Reviews (12)

Customer reviews 100% Rating (How do we rate products?)

 • Reviews with ratings 5
 • Reviews with ratings 4
 • Reviews with ratings 3
 • Reviews with ratings 2
 • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

Lehký, skladný, funkční....

Verified customer

2024/07/04 15:42

Tenhle filtr splňuje všechno, co od filtru na treku očekávám:
+ filtruje mechanické nečistoty, prvoky a bakterie
+ je lehký a skladný
+ snadno se s ním zachází a snadno se čistí (na několikaměsíční trek nemusím nosit žádné speciální vybavení na čištění jako např, stříkačku - stačí petka)
+ má dobrý průtok (silnější než např. jinak skvělé filtry Sawyer)
+ filtrovací lahev je z odolného materiálu, ale zároveň není nezbytná, takže na ní nejsem závislá

Za mě naprostá špička.

(Autorka recenze dlouhodobě a zátěžově testuje vybavení pro Pod 7 kilo, občas ji můžete potkat v kamenné prodejně. Více recenzí, gear listů a tipů na cesty můžete najít na jejích stránkách Viktorčina Cesta tam www.ultraviktorka.net)

Viktorka Rys

2023/10/27 13:54

Zatím nejlepší filtr jaký jsem měl. Malý, skladný, jednoduchý na údržbu. Zatím vše v pohodě přefiltroval a nikdy mi nebylo z vody zle.
Skladování je pěkně popsáno v návodu, takže to pochopí naprosto každý. Vřele doporučuji.

Jakub Laušman

2023/09/12 20:30

Ještě jsem nevyzkoušela. Jedu až za několik dni

Verified customer

2023/09/12 08:48

Zatím vyzkoušený jen doma na dešťové vodě. I tak jsem spokojená. Malý, lehký, snadná manipulace.

Verified customer

2023/08/04 06:53

vždy skvěle posloužil

Verified customer

2023/07/10 20:43

Velmi kvalitní filtr, který vás zachrání v situacích, kde se budete potýkat se znečištěnou vodou a v okolí nebude jiný zdroj. Několikrát nás takto zachránil, kdy jsme kolem sebe měli pouhou kaluž a žádný jiný zdroj vody. Filtr vodu z kaluže pročistil bez problému a voda byla pitná. Platypus filtr bych rozhodně zařadil do výbavy, kterou chcete mít u sebe, protože nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit. Nezabere skoro žádné místo a litrový vak ze kterého filtrujete je tak akorát. Jednoduše se s ním manipuluje, vak naplníte vodou, kterou chcete přefiltrovat, poté zašroubujte filtr a lehkým stlačením na vak vám přes filtr bude do nachystané nádoby téct čistá voda vhodná ke konzumaci. Filtrace vody ale chvíli trvá takže se hodí v situacích, kdy potřebujete pitnou vodu k pití, na jiné potřeby jako vaření či umývání se příliš dlouho načekáte. I když tento filtr patří k těm dražším, určitě se do něj vyplatí investovat a to také i díky své dlouhé výdrži.
(Recenze vznikla díky spolupráci s týmem Pod7kilo, kteří nám poskytli toto vybavení, které jsme mohli ozkoušet. Hodnocení vychází na základě vlastní zkušenosti)

Matyáš Džavoronok

2022/10/09 21:35

Vyzkoušený v Pyrenejích, velice dobře filtruje a jelikož nejsem žádný silák, ocenila jsem rychlost přefiltrování vody. Další výhodou je také jeho lehkost a litrový vak na vodu. Doporučuji, naprostá spokojenost.

Verified customer

2022/09/26 15:20

Filtrování vody je jednou z důležitých činností, bez kterých si už svoje trailový cestování nedokážu moc představit. Lokalit člověkem netknuté divočiny s nezávadnou vodou v průzračných potůčcích zase tolik není, takže je podle mě vždycky dobré předcházet problémům a vodu filtrovat. V současnosti používám právě tento filtr Platypus QuickDraw, se kterým jsem prošel např. francouzské Alpy (630 km) nebo pyrenejskou HRP (860 km) a další jiné kratší traily. Na trailu ho používám na denně a pomocí jiné petky s čistou vodou ho čas od času zpětně proplachuji. Výhodou filtru jsou dva rozměry závitů, můžete si tak vybrat, jestli budete filtrovat vodu přes širší závit, který padne na filtrovací vak, nebo přes užší, jenž sedne přesně na standardní petku.

Na filtru Platypus QuickDraw se mi nejvíce líbí jeho průtok. Ten je natolik dostačující, že když ho našroubujete na obyčejnou petlahev a pijete přes něj, nemusíte vůbec vyvíjet velký tlak. Co mi na filtru od Platypusu trochu chybí je možnost spojení s láhví, do které vodu filtrujete, s filtrem přes integrovaný závit. Tak to má například Sawyer Micro Squeeze, funguje to bezvadně a mám díky tomu jistotu, že žádnou vodu nevyliji mimo. Udávaná životnost filtru je 1000 litrů. Celkem ho používám dvě hikovací sezóny a mám s ním nafiltrováno cca 900 litrů. I když už se zmenšil průtok, filtr nejeví jiné větší známky opotřebení. Velice oceňuji i filtrovací láhev, která je součástí balení a má dostatečně velký otvor pro nabrání vody, úchytku a hlavně je velice odolná. Dirka se mi do ní udělala až po dvou hikovacích sezónách (právě zmíněných 900 litrů), což považuji za velké plus a velkou výhodu oproti filtrovacím láhvím (vakům) k filtrům Sawyer. Nevýhodou však je, že se filtrovací láhev k filtru Platypus nedá dokoupit samostatně.

(Autor recenze, který testuje vybavení pro Pod 7 kilo, používá výbavu nejčastěji na několik set kilometrů dlouhé pěší traily, jenž vedou mnohdy v extrémních přírodních podmínkách. Ze svých cest píše blog na www.kubojovycesty.cz, kde i rovněž publikuje své gear listy.)

Jakub Šolc

2022/09/16 21:16

Produkt, který dává svobodu na cestách.
Lehký, skladný, jednoduché použití

Verified customer

2022/05/01 12:30

skladnost, cena, ergonomie

Verified customer

2022/04/04 10:53

Skvělý filtr, který mi na treku kdekdo záviděl. Je lehký, skladný, snadno se s ním manipuluje, kompatibilní jak s různými lahvemi od výrobce, tak s obyčejnou petkou, a jeho asi největší předností je rychlý průtok a snadná údržba. A samozřejmě splnil hlavní očekávání - zajistil nezávadnou vodu.
Půdovně jsem si šla pro jiný, který ale nebyl k dispozici, a tak jsem na doporučení v Pod7kilo koupila tento a nemůžu si jej vynachválit. Moc díky a rozhodně tenhle kousek doporučuju. :)

Dáša B.

2021/08/20 16:32

Moc díky za recenzi, to jste nám udělala radost! Nás filtr také právě nadchl už minulý rok, kdy jsme ho viděli poprvé, od té doby už ho máme otestovaný a můžeme ho jedině doporučit :).

Pod 7 kilo

2021/08/20 17:57

You can find similar products in