Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu

Montbell EX Light Wind Jacket Men's

The world's lightest wind jacket! Breathable and pocketable.

Customer reviews 98% 4 ratings

Choose a variant
47 g Weight in grams. We check the weight of almost all items thus our weight information is often more precise than the one given by manufacturers.
In stock in store When will I receive the goods?

 117.80 (  97.36 excl. VAT)

Product information

 • Manufacturer: Montbell
 • Product code: 1103286grS
 • EAN: 4548801472597

This wind shell is made with our ultra-light, ultra-thin material. Every detail has been designed with the goal of weight reduction. Protects against the wind while effectively venting hot air to keep you dry and comfortable even during intense activity. Small enough to fit in the palm of the hand when packed down, this wind shell is perfect for trekking or running. Its slimmer silhouette prevents movement in the wind.

Works well together with Protium Lite or Protium Lite Hoodie.

 • Elastic cuffs
 • Under arms vents
 • Packs easily into integrated stow pocket

Women's variant here.

Size chart

size in cm  S M L XL
Chest 91-97 99-104 107-112 114-119
Sleeves 84 86 89 92
Waist 74-79 81-86 89-94 97-102

Specification

Packed size 10 x 6,5 x 4 cm
Material 7D Ballistic Airlight rip-stop nylon
Weight 47 g (size M - weighed in Pod 7 kilo)

Specification

Packed size 10 x 6,5 x 4 cm
Material 7D Ballistic Airlight rip-stop nylon
Weight 47 g (size M - weighed in Pod 7 kilo)

Photos (7)

Reviews (2)

Customer reviews 98% Rating (How do we rate products?)

 • Reviews with ratings 5
 • Reviews with ratings 4
 • Reviews with ratings 3
 • Reviews with ratings 2
 • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

Mám už 2. tuto větrovku (předtím hudini) nevím o lepší, pro univerzální použití a co nejlehčí, s rozumnou odolnosti (v rámci možností - je překvapivě dobrá, ale jistě ne k trhání trnů). Neprofoukne (zcela shodné s těžšími kvalitními větrovkami). Materiál poslední verze, je pokrokem, je o něco "hebší" o něco malinko méně šustí. Střihem i provedením (zipy apod) je maximální, nevím co bych vylepšoval (aby nenarostla váha, zbytnosti, kapucu nechi) a dobře těsně přiléha ke krku, těsní kde jiné větrovky můžou mít kolem krku prostor (nevím na co, helmu?) a uniká tím vzduch=teplo. Oblečená, není téměř znát, lehkostí, hebkosti, jemností. Na chození neexistuje nic, takle lehkého, malého a zastrčitelného za pásek, do kapsi, kolem pasu, co by takle zahřálo a do té doby, o tom člověk vůbec neví. Výborná i jako mezi vrstva. Lemy na gumu, u pasu nemá, jen u rukávů (za mě bych to tak nechal).

Vlada K.

2022/02/27 11:06

Má velmi pohodlný střih - vyhovují mi lemy na koncích rukávů a na spodní straně bundy, které jsou na gumu, a taky prodloužení v zadní části je super (nelezou mi záda). Zip funguje hladce, nezasekává se do něj látka. Proti větru funguje výborně, zároveň se v ní člověk nezapaří tak rychle, jako třeba v membránových bundách. Další výhoda je, že velmi rychle uschne. Po sbalení je to malinkatý lehký balíček, který můžu nosit třeba v kapse. Často ji používám v kombinaci s lehkou mikinou Montane Allez, bunda výrazně zvýší pocit tepelné izolace. Materiál je mnohem odolnější, než se na první pohled může zdát. Nosím dámskou verzi :)

(Autorka recenze dlouhodobě a zátěžově testuje vybavení pro Pod 7 kilo, občas ji můžete potkat v kamenné prodejně. Více recenzí, gear listů a tipů na cesty můžete najít na jejích stránkách Viktorčina Cesta tam http://https://www.ultraviktorka.net )

Viktorka Hlaváčková

2019/09/09 14:56

You can find similar products in