Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu

Go Travel Ear Plugs

4 pairs of foam soft ear plugs for a quiet night's sleep in a practical travel case.

Customer reviews 20% 1 ratings

11 g Weight in grams. We check the weight of almost all items thus our weight information is often more precise than the one given by manufacturers.
In stock in store When will I receive the goods?

 4.70 (  3.88 excl. VAT)

Product information

A quiet night's sleep is never far away with these super soft ear plugs. Made from flexible memory foam they can be quickly and easily rolled to fit the ear canal, yet they return to their original shape when not in use. Fully reusable and comfy to wear, these foam ear plugs are supplied with a convenient travel carry case ensuring they stay 100% hygienic at all times.

  • Reusable foam ear plugs
  • 4 pairs per pack
  • Hygienic travel carry case
  • Moulds to fit ear canal
  • Made from super soft memory foam

Specification

Weight 11 g (weighed in Pod 7 kilo)

Reviews (1)

Customer reviews 20% Rating (How do we rate products?)

  • Reviews with ratings 5
  • Reviews with ratings 4
  • Reviews with ratings 3
  • Reviews with ratings 2
  • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

Velmi špatný. Jsem zvyklý spár se špunty, ale z téhle velml bolí uši a co je nejhorších, tak velmi špatně izolují hluk. Tohle byste vůbec přidávat neměli. Bohužel jsem svoje Moldex nechal doma.

Petr Burian

2024/04/13 01:47

Dobrý den,

děkujeme za recenzi. Je nám líto, že Vaše zkušenost se špunty byla špatná! Vaši zpětnou vazbu bereme vážně a na základě toho, že jste nám psal, že toto bychom neměli prodávat, jsme špunty podrobili interní diskuzi a celkovému přezkoumání. Názorem týmu je, že špunty kvalitativně i funkčně odpovídají našim požadavkům a kdo z nás má s pěnovými špunty zkušenost, tyto považuje za dobrý produkt. Je třeba říci, že preference typu a materiálu špuntů je velmi individuální a někomu fungují lépe pěnové, někomu voskové a někomu např. silikonové. Výsledná uživatelská zkušenost je tedy zřejmě vysoce individuální záležitost.

Zároveň tyto špunty prodáváme již přes 10 let ve velkém množství i osobně na prodejně a dosud jsme na ně nezaznamenali špatnou zpětnou vazbu, převážně pozitivní, často spojenou s praktickým pouzdrem. V prodeji špuntů budeme tedy pokračovat.

Vám nabízíme vrácení peněz za špunty. Stačí zaslat číslo dokladu ke koupi pro identifikaci částky a číslo účtu.

Tým Pod 7 kilo

Pod 7 kilo

2024/04/24 10:36

You can find similar products in