Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu

Sea to Summit Ultra-Sil Nano Tarp Poncho

Recommended! Sea to Summit Ultra-Sil Nano Tarp Poncho

Ultra-lightweight rain poncho, tarp or underlay. Incredibly light and compact.

Customer reviews 87% 24 ratings

Choose a variant
197 g Weight in grams. We check the weight of almost all items thus our weight information is often more precise than the one given by manufacturers.
In stock in store When will I receive the goods?

 104.70 (  86.53 excl. VAT)

Product information

All-in-one raincoat/pack cover/groundsheet/tarp is made from double stitched and tape seamed 15D Ultra-Sil® Nano fabric. It is ideal as a rain shelter in hot climates or as an emergency shelter.

 • Made with 15D Ultra-Sil® Nano fabric
 • Waterproof seams, double stitched and tape sealed
 • Guy attachment points on corners to convert to shelter
 • Sides snap together for rain protection when worn as a poncho
 • Ergonomic three-panel hood with generous brim
 • Siliconised outer surface won’t wet out
 • Accommodates a large backpack
 • Drawcord raises rear hem when not used with a pack

If you are not planning to use it as tarp, werecommend Sea To Summit Ultra-sil Nano Poncho.

Specification

Packed size 12 x Ø7 cm
Size 145 x 265 cm
Material 15D Ultra-Sil® Nano siliconized nylon (1200 mm)
Weight 197 g (weighed in Pod 7 kilo)

Specification

Packed size 12 x Ø7 cm
Size 145 x 265 cm
Material 15D Ultra-Sil® Nano siliconized nylon (1200 mm)
Weight 197 g (weighed in Pod 7 kilo)

Reviews (23)

Customer reviews 87% Rating (How do we rate products?)

 • Reviews with ratings 5
 • Reviews with ratings 4
 • Reviews with ratings 3
 • Reviews with ratings 2
 • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

+ nepromokne, ani při celodenním dešti
+ lehké a malé
+ elastické a tarp se tak vytvaruje podle potřeby
+ pro jednoho na tarp stačí
+ voda po tom stéká, jako by bála tam zůstat

Otvor pro hlavu se u tarpu musí pevně zavázat a i tak se v něm po dešti udělá rybník. Ale neproteče!

Filip Ryjáček

2021/08/19 09:43

Ať se na mě nikdo nezlobí. Moje zkušenost je následující. Vždy a ve všem v životě platí, že má-li něco víc funkcí, žádnou funkci to neplní dobře. Tento pončotarp není výjimka. Ušel jsem s ním 850 km a přespal pod ním řadu deštivých nocí a ano, dá se to, ale je to vopruz. Zaprvé, nikdy se mi nepodařilo kapucu zatáhnout / zavázat / vypnout tak, aby skrz ni v silném dešti a větru neprokapávala voda. Opět, dá se s tím žít, když vám kape na jedno místo na spacáku, nebo když se tomuto místo vyhýbáte, ale je to vopruz. Takže pokud chcete spát pod tarpem, pořiďte si čistý tarp, který nemá uprostřed díru... Zadruhé, po zkušenostech konstatuji, že pončo považuji za nesmysl. Tak jako tak musím mít v dešti pod pončem na sobě jak nepromokavé kalhoty, tak nepromokavou bundu, protože jinak mám promočené rukávy a nohavice (v silném dešti mi nateče i horem do bot, to chceš...). Čili pončo je zcela nadbytečné, lépe řečeno k ničemu. Jediné, co bych mohl díky ponču ušetřit, je pláštěnka na batoh. Ten je pončem zakryt celý. Moje pláštěnka na batoh váží 77 g. To je teoretická váhová úspora oproti obyčejnému tarpu za tu cenu, že mám tarp s dírou, kterou kape voda. Za mě to vůbec nedává smysl.

Jan Smělý

2024/04/03 16:15

Dobrý den,
díky za recenzi. Zkusíme poradit, jak se vypořádat s prokapáváním vody kapucou. Šňůrku kolem kapuce je první nutné zatáhnout nadoraz a dále se buď do kapuce zastrčí treková hůl, kolem které se šňůrka napevno obmotá, nebo je třeba šňůrku vytáhnout pomocí lanka např. k nějaké větvi. Když se kapuce nevypne do výšky, ale je pouze volně na ploše ponča, udělá se Vám na místě jezírko a tím pádem Vám dovnitř může zatékat. Do e-mailu zasíláme navíc fotky. Snad to pomůže.
Pod 7 kilo

Pod 7 kilo

2024/05/23 17:33

Sea to Summit Ultra-Sil Tarp- poncho je úžasně lehounké a skladné (složené zabere minimální prostor). Zatím (je leden a mrazy) jsem jej ale neměl možnost vyzkoušet. Připadá mi však, že do pláštěny (je-li Sea to Summit Ultra-Sil Tarp- poncho i pláštěnou) bude za chůze v dešti zatékat. Bočních propínacích druků je poskrovnu. Jsou daleko od sebe, a ke všemu boční lemy "oděvu" druky spínají souběžně vedle sebe tak, že se nepřekrývají. Při oblečení se proto na bocích ponča vytváří veliké fuky. V tomto ohledu je koncept konkurečního zboží "Jurek Pláštěnka TRIO UL" neskonale profesionálnější. V tuto chvíli proto Sea to Summit Ultra-Sil Tarp- poncho řadím do kategorie sice drahých, ale neprofesionálně dotažených DoDo - dodělej doma.

Verified customer

2024/01/14 15:12

To, že v něm vypadám, jako hrášek (mám zelený) je vtipný, ale když foukne, tak jsem spíš jako hrách. Pončo vyletí nahoru...a mě prší i na stehna (mám výšku trpaslíka, né obra) 😔 Druk mezi nohama by nebyl na škodu. Jinak je fajn, skoro nic neváží, vydrží i horší zacházení, přístřešek jen pokud máte "bivi vak", jinak stejně člověk zmokne.

Hanka

2024/01/02 01:11

Pro mě osobně je tohle pončo dlouhodobě nejoblíbenější kousek mé výbavy na treky. Zachránilo mě totiž v horách mnohokrát před rozmary počasí, někdy opravdu masakrálními. Ale pozor, rozhodně bych ho nedoporučila každému – přístřešek z něj postavený je totiž jen a pouze tak dobrý, jak dobře ho člověk postaví. A k tomu je potřeba kus představivosti a hlavně radosti z objevování nových možností – postavit se totiž dá na bezpočet způsobů. Ne každého to baví, spousta lidí dá přednost stanu nebo tarpu, které se staví stále na jeden jediný způsob. Obecně mám pocit, že koho v dětství bavilo stavět bunkry, ten si stavění pončo/tarpu užije podobně jako já.

Na rozdíl od stavění stanu, který se staví obvykle na rovném plácku, výhoda ponča je, že jej lze postavit v podstatě v jakémkoli terénu. Často totiž rovný plácek v horách nenajdete, zvláště, chodíte-li off-trail. Velkou výhodou je, že jej můžu postavit tak, abych byla zcela nenápadná – například když spím někde poblíž pasteveckých osad nebo podhorských vesnic, strašně nerada bych, aby mě někdo našel bivakovat. Jako holka, co miluje hory nacházející se v zemích s patriarchální mentalitou, ocením tuhle možnost určitě víc než většina mužů nebo obecně lidí, kteří chodí značené treky, zejména v západním světě. Můžu si přístřešek postavit dokonce v houštině vedle cesty (v houští si vyšlapu prostor, v němž plachtu napnu) a lidé jdoucí okolo mě neregistrují. Další velkou výhodou pro mě je, že v něm nejsem uzavřená jako ve stanu a vidím proto kolem sebe. Cítím se tak mnohem bezpečněji, protože o případné nechtěné návštěvě, např. medvědí, vím rozhodně dřív než kdybych byla v uzavřeném prostoru.

Zvládla jsem pod ním vícekrát i nárazový vítr o síle přes 120km/h, k tomu je však zapotřebí kvalitního upevnění (zejména dobré stanové kolíky, ale přístřešek lze uvázat i k pevným předmětům jako jsou stromy, skály apod.). Při stavbě je na prvním místě zcela zásadní výběr terénu – je potřeba přemýšlet o tom, jak fouká vítr a kudy poteče voda, strhne-li se pořádný slejvák (nejen, kudy bude stékat z plachty, ale také, kudy se povalí po zemi). Další zásadní věc při stavění je, aby byla plachta pevně napnutá a netvořila se v dešti na tarpu jezírka. Proto je potřeba pončo vypnout i za kapuci. Materiál sice působí subtilně, ale vydrží víc než se zdá. Z vlastní zkušenosti odhaduju životnost tarpu na 200 – 300 nocí, záleží na způsobu, jak s ním zacházíte. Já jsem trochu pankáč a dávám mu zabrat, šetrnějším lidem určitě vydrží déle než mně (200-250). Nicméně vždycky s sebou nosím KPZ se samolepicí záplatou (Tear Aid), takže v případě průšvihu můžu pončo snadno opravit. Pro zvýšení komfortu používám v kombinaci s kvalitním bivakovacím vakem (High Point Super Light Cover). Vzhledem k tomu, že za dobrého počasí spím nejraději pod širákem, mi tahle kombinace umožňuje větší svobodu a variabilitu bivakování. A zároveň se nemusím bát, když při stavbě udělám nějakou chybku, která by mi spánek pokazila.

Na svém prvním pětiměsíčním treku jsem pončo/tarp používala zejména jako pláštěnku pro sebe i batoh. Stavět tarp tak, abych se na něj mohla spolehnout, mi chvíli trvalo. Dnes jej jako pláštěnku používám spíš na kratších výletech, a na delších nebo náročnějších trecích dávám přednost membránovému oblečení. Pončo/tarp ale s sebou beru všude, stal se mi za ty roky tak trochu domovem na cestách a vím, že s ním můžu zvládnout ledasjaké plískanice. Mít ho s sebou pro mě zkrátka znamená bezpečnou noc.

(Autorka recenze dlouhodobě a zátěžově testuje vybavení pro Pod 7 kilo, občas ji můžete potkat v kamenné prodejně. Více recenzí, gear listů a tipů na cesty můžete najít na jejím blogu Viktorčina Cesta tam www.ultraviktorka.net)

Viktorka Rys

2022/12/16 17:15

nízká hmotnost
pevnost
tarp i pončo v jednom

Verified customer

2022/09/27 13:09

Hmotnost i velikost po sbalení je naprosto bezkonkurenční, což je hlavní důvod pořízení. Jediné zklamání je, že se kapuce nedá nijak stáhnout dozadu a při zapomenuté kšiltovce mi neustále padala do očí. Samozřejmě se to dá vyřešit klipem, ale čekala bych, že takovou primitivnost budou mít vyřešenou. Pokud bych opravdu nepotřebovala snížit váhu , zůstala bych u konkurenčního českého výrobku.

Jana Rohleder

2022/08/20 20:46

Dala jsem na zdejší recenze (hlavně Viktorky zatěžkávací testy) a nemůžu si ji vynachválit. Jako poncho jsem použila asi 2x, když mě přepadl déšť při venčení psa. Jinak využívám především jako tarp nad hamaku.

Věci, které musím dořešit a všem nakupujícím dopředu radím:
1) šňůrky na uchycení
1.1 karabinky budou lepší řešení než neustále uvazování šňůrek/provázků (aneb karabinky na provázcích budou tvůj nejlepší kamarád v dešti).
2) noste s sebou kolíček, klipsku nebo zkrátka něco, čím při využívání jako tarp zamezíte tomu, aby vám kapuce nabírala vodu (zamotáte kapuci, zcvaknete a je po nedobrovolném koupání)

Materiál je neskutečně pevný, trochu klouzavý. Asi takhle nějak si představuji materiál neviditelného pláště ze světa Harryho Pottera. Až na to teda, že SeaToSummit ho dělají jen ve dvou hodně křiklavých barvách :-)))

Dita O.

2022/07/06 17:45

Dobrý den, děkujeme za recenzi. Karabinky také používáme, přidali jsme je jako tip přímo do popisku :). Pod 7 kilo

Pod 7 kilo

2022/07/08 15:26

Skvelá kúpa - využité na niekoľko-mesačnej ceste v horskom aj mestskom podnebí ako pláštenka, najviac sa mi na ponchu páči, že je dostatočne dlhé aj keď máte na sebe batoh (keď nemáte batoh tak je mne osobne skoro až po zem tak si ho trocha pridržím ale to mi nevadí), tiež som mala podobne ako Tomáš nižšie trocha problém s kondenzáciou a začali mi vlhnúť ramená po dlhšej dobe pod pláštenkou. Je potreba si tiež rukávy trocha vyhrnúť inak zmoknú. Oceňujem menší "šilt" na hlave.

Inak materiál pevný, po časom používaní vôbec nie je vidieť známky opotrebenia. Ako tarp použité jeden krát.

Anna F.

2022/05/08 18:39

Jako plastenka pro me nepouzitelne, je mi hrozne velke i s batohem, za chvili jsem proste durch. Ramena, prsa, stehna. Cokoliv se dotkne je mokre. Ale jako pristresek je to neprekonatelne a taky proto jsem si to koupila. Snad ani jednou jsem pristresek nepostavila stejne. Nekonecne moznosti v jakemkoliv terenu.

Martina Chasáková

2022/03/30 15:24

Jako pláštěnka použit několikrát. Musíte mít holé ruce, protože vám zmoknou. Při delším dešti mi připadalo, že se už začíná lepit na ramena a ruce a skoro jako by látka začala propouštět. Není to žádná gumová pláštěnka. Asi už byl znát vodní sloupec 1200mm. Mokrý jsem nebyl, spíš ale vlhký už ano. Není to nic co by se nedalo přežít. Přeci jen s ohledem na sílu materiálu a váhu.
Jako tarp se dá postavit do různých tvarů. Je to i zábava to zkoušet a postavený a sbalený je bleskově pokud už máte svůj oblíbený tvar. Nejsem zvyklý spát jen pod tarpem tak mi v noci vadí stálý proudící vzduch do obličeje, ale to je obecná věc a ne chyba kusu. Za sebe doporučuji. Pláštěnka a plachta na spaní v jednom s tou hmotnosti a rozměrem je bomba. Dalo by se vodnímu sloupci trochu pomoct nějakou impregnací? To prolínání vlhkosti mě udivilo a sráží hvězdičku.

Tomáš Kypta

2022/01/20 21:09

Dobrý den, děkujeme za recenzi. Impregnace by se na pončo určitě nastříkat dala (zkusil bych Nikwax Tent & Gear Solar Proof, ale myslím, že by fungovala i běžná impregnace - muselo by se lokálně vyzkoušet, jestli to nereaguje). Ale přijde nám velmi nepravděpodobné, že by pončo promoklo, zejména v oblastech, kde na látku nebyl vyvíjen tlak. Vzhledem k tomu, že pončo je neprodyšné, s největší pravděpodobností se jedná o kondenzaci vzdušné vlhkosti nebo potu. V delším dešti se totéž stává i s nepromokavou membránovou bundou, s neprodyšným pončem o to rychleji.

Pod 7 kilo

2022/01/24 12:49

Druhý komentář po delším čase. Jako pončo funguje skvěle. Materiál je velmi pevný. Zachytil jsem se o ostnatý drát a neprotrhlo se! Jako přístřešek je to nouzové řešení. Na jednu, dvě noci pro případ deště OK. Na delší cestu bych to nedoporučil. Dá se s tím přežít, ale ne vždy se vyspat. Zásadní problém je, že když fakt hodně fouká, vítr se dostává pod plachtu a lomcuje s ní tak, že to vytrhá kolíky i z pevné drnové trávy. Bez ohledu na to, že to dáte tak nízko k zemi, že to máte přilepené na spacáku. Prostě ve vichru není šance. Taky je fakt otrava každý den přivazovat a odvazovat z poutek 6 provázků, nutných pro vypnutí přístřešku, které při použití jako pončo plandají na zem, takže si na ně šlapete. Po měsíci a půl na cestě jsem si koupil lehký stan s podlážkou... UPRAVENO: Odebrán odkaz na produkt z nabídky konkurence.

Jan Smělý

2021/12/14 04:54

Zdravím,

děkujeme za recenzi. Mrzí nás, že vás pončo použité jako tarp zklamalo.

Máte pravdu, že silný vítr s plachtou dokáže pořádně zalomcovat. Přidáváme pár tipů pro použité v silném větru (máme ho otestované i v nárazech nad 100 km/h):
- Pončo je třeba co nejpevněji vypnout, aby byl minimální prostor pro lomcování. Pokud stavíte na trekovky, můžete je v průběhu noci prodloužit pro zvýšení pnutí.
- V trávě skvěle drží plastové kolíky Swiss piranha. Na cesty je kombinujeme s univerzály MSR Mini Ground Hog.
- Velmi důležitá je volba místa. Pončo je vhodné stavět s využitím místních podmínek - velké kameny, stromy, turistické lavičky atd. Někdy je vhodné místo i upravit např. vytvořením improvizované zídky z kamenů.
- S pomocí kamenů lze také zatížit kolíky.

Problém s odvazováním provázků lze vyřešit pořízením malých karabinek a navazováním provázku na ně. Pak nemusíte nic rozvazovat, jen odepnete karabinky.

Lehký stan s podlážkou je uživatelsky jistě komfortnější řešení. Pokud oceníte nižší hmotnost, i s pončem lze dle našich zkušeností fungovat dlouhodobě na treku.

Za Pod 7 kilo
Vít Jindra

Vít Jindra

2021/12/14 18:44

příliš jemný materiál, pončo je výborné pouze jako pláštěnka (schová i batoh), na přístřešek se moc nehodí, s ohledem na užitek je cena hodně vysoká ;-(((

Verified customer

2021/08/23 08:37

Děkujeme za recenzi!
Materiál se může zdát jak příliš jemný, ale jako přístřešek slouží skvěle. Odolnost ponča máme otestovanou mnohaletým používáním, nikdy nás nezklamalo.
Opakovaně vydrželo i několikaměsíční nasazení od naší testerky Viktorky, která žádný jiný tarp nepoužívá a svým věcem dává opravdu hodně zabrat.
Doporučuji se odolnosti látky nebát a jako tarp pončo začít využívat ;)

Za Pod 7 kilo
Vít

Vít Jindra

2021/10/08 10:48

zatím nevím. uvidíme. je velmi lehký

Verified customer

2021/08/05 11:27

Vyzkoušeno jen dva dny. Postaven přístřešek - super variabilita. V noci ale nepršelo. Další den však pršelo pořád, takže použito jako pončo a bylo to super. Pod pončem úplně sucho a žádné pocení.

Verified customer

2021/05/26 13:36

Není co vytknout. Funguje skvěle jako pončo i plachta.

Jan Smělý

2021/05/01 17:32

Vše OK
Vše OK
Neznám

Verified customer

2021/03/10 19:16

Tohle pončo je naprosto dokonalé a nedokážu mu vůbec nic vytknout. Poměr cena/ hmotnost/funkčnost je fakt super. Parádní jsou pevná poutka pro použití jako přístřešek. Myslím, že tohle pončo brzy bude mít spousty mých kamarádů. Chválím ho kudy chodím. Tedy ono se v okamžiku, kdy jej vytáhnu z batohu chválí dost samo. Tohle prostě mezi těmi balíky, co vytahují ostatní, zaujme. Jako přístřešek jsem zatím otestovala jednou. Ještě to musím trochu vchytat. Moc jsem nevěděla, jak naložit s kapucí, ale Viktorka poradila, takže teď už to bude bez chybky.

Hana Kunzfeldová

2020/08/11 18:56

Výborně se mi také osvědčuje sada gumicuků s drobnými plastovými háčky.

Lukáš Tůma

2020/03/28 18:09

Pončopřístrešek je výborný, jak píšou všichni.
Jen doporučuju několik věcí - vždy ho skládejte zapnuté na pončo.
Až se dovalí vítr a bouřka a budete si ho chtít dát rychle na sebe, vzpomenete si na mě a vyhnete se velké plácací grotesce. Než vyrazíte, pokud hodláte nosit to jako pončo i přes velký batoh, nacvičte si, jak si to na sebe sami dáte. Já dám pončo na batoh, sroluju nad ramenní popruhy, dám si batoh na záda a přetáhnu pončo na sebe. Stejně to chce pláštěnku na batoh, z boku vám tam naprší, ale nosit pončo pod batohem je blbost.
Kdybyste lamentovali, jak to pončo do toho malého obalu narvat, tak ho nijak neskládejte, jen ho do něj narvěte pokrčené.

Martina Žižlavská

2019/09/26 22:13

Tak tato věcička mě strašně baví. Zatím jsem použil cca 15x jen jako přístřešek. (Na stavění jsem dokoupil šňůru z paracordu 3mm. Je lehká, měkká, uzly dobře drží a přitom se relativně dobře rozvazují.)
Nikde se nic nepáře ani netrhá.

Pavel Vinduška

2019/09/13 10:28

Ponco je lahke a pritom z odolneho materialu. Po zbaleni ma balicek minimalne rozmery. Za ma 100%.

Palo O.

2018/07/10 11:17

Tenhle pončo/přístřešek jednoznačně patří mezi nejoblíbenější kusy z mé outdoorové výbavy. Jelikož stan v našich podnebných podmínkách shledávám zbytečným, používám tenhle ultralehký přístřešek "kudy chodím". Buď jako pláštěnku, plachtu pod karimatku nebo jako přístřešek. Ten se dá za pomoci pár provázků (příp. i stanových kolíků) postavit víceméně v jakémkoli terénu, za pomoci trekových holí, klacků, stromů, skal... Ačkoli materiál se jeví být celkem subtilní, při troše ohleduplnosti v zacházení, mi dosud vydržel cca 300 nocí venku. Chcete-li taky cestovat bez stanu, doporučila bych párkrát si stavění přístřešku vyzkoušet předem, do silného deště s větrem to chce trochu praxi. Nicméně takhle lehkou (jenom 184 g) a skladnou náhradu za stan člověk asi nikde nenajde. A co víc, stavění tohoto přístřešku je zábava.
Při použití jako pláštěnka oceňuju pohodlnou kapuci s kšiltíkem a prodloužená záda (tzn. vejde se pod ni i větší batoh).
Naopak bych ocenila, kdyby tenhle produkt vyráběli Sea To Summit i v khaki nebo černé barvě.

(Autorka recenze dlouhodobě a zátěžově testuje vybavení pro Pod 7 kilo, občas ji můžete potkat v kamenné prodejně. Více recenzí, gear listů a tipů na cesty můžete najít na jejích stránkách Viktorčina Cesta tam http://cestatam.wixsite.com/cesta-tam)

Viktorka Hlaváčková

2018/03/22 17:52

You can find similar products in