Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu

Cumulus Plancklite

Minimalist down jacket with weight saving design and components.

Customer reviews 100% 2 ratings

Choose a variant
130 g Weight in grams. We check the weight of almost all items thus our weight information is often more precise than the one given by manufacturers.
In stock in store When will I receive the goods?

 237.20 (  196.03 excl. VAT)

Product information

 • Manufacturer: Cumulus
 • Product code: P7K-CML-PL-CR-XL

Made of 18 g/m2 fabric, filled with ethically sourced Polish goose down and finished with minimalist press studs that are lighter than traditional zippers. Plancklite passes a camping or stopover test on cold summer evenings. It is particularly appreciated by thru-hikers and bikepackers, looking for only the lightest solutions.

Features:

 • Fill: 900 Fill Power ethically sourced Polish hydrophobic goose down
 • Snap press studs clousure
 • Elastic cuffs
 • Elastic webbing in the hips
 • High collar
 • Minimalist, weight saving design and components
 • Construction: stitched-through chamber design
 • Stuffsack included

Specification

Down goose down 900 cuin (ethical sourcing)
hydrophobic
Packed size 12 x Ø7 cm
Fill weight 45 g (M)
Material 18 g/m², 4x7-denier ripstop
DWR finish (100% nylon)
Weight 130 g (size M - weighed in Pod 7 kilo)

Specification

Down goose down 900 cuin (ethical sourcing)
hydrophobic
Packed size 12 x Ø7 cm
Fill weight 45 g (M)
Material 18 g/m², 4x7-denier ripstop
DWR finish (100% nylon)
Weight 130 g (size M - weighed in Pod 7 kilo)

Reviews (1)

Customer reviews 100% Rating (How do we rate products?)

 • Reviews with ratings 5
 • Reviews with ratings 4
 • Reviews with ratings 3
 • Reviews with ratings 2
 • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

Když jsem poprvé držel v ruce péřovku Cumulus Plancklite, nevěřil jsem svým očím, jak lehká (130 g), sbalitelná a stylová ve skutečnosti je. Ve své váhové kategorii nemá konkurenci. Je to skutečný masterpiece ultralightu, což znamená, že pro dosažení takto minimální hmotnosti nemá ani zip (místo zipu má malé plastové patenty), ani kapsy a ani kapuci. Musím přiznat, že zrovna absence kapuce je to, co mi na této péřovce chybí. I když ji totiž používám v létě v horách, tak od hlavy tělo ztrácí spoustu tepla a je dobré mít s sebou určitě čepici, či mikinu s kapucí. Pak je problém vyřešen. Co se týká izolace, tak je až neuvěřitelné, jak její péřová náplň izoluje, a to i přesto, že je v bundě pouze 45 g peří. Použité peří má dokonce hydrofobní úpravu, což je velké plus a lehké navlhnutí tak péřovka zvládne.

Péřovka Cumulus Plancklite se mnou prošla pyrenejské HRPčko (860 km) a používal jsem ji prakticky denně vždy po ránu a při večerech v místě bivaku. Při chůzi jsem ji využil jen párkrát, abych ji co nejvíce šetřil. Oblíkal jsem si ji většinou pouze na košili a přibližně do okolní teploty 5°C izolovala sama o sobě úplně skvěle a neprofoukla. Když bylo chladněji, bylo třeba se přiobléknout. Pochvaloval jsem si také poměrně vysoký límec, který bunda má. Materiál péřovky je opravdu hodně tenký, takže když jsem se s ní někde opřel, trochu jsem se o ní bál. Jednou se mi to dokonce i vymstilo a povedlo se mi do ní na zádech udělat malou dirku. Pokud hledáte letní izolační vrstvu, žijete ultralightem nebo chcete prostě něco extrémně lehkého a nevadí vám, že na ni musíte dávat pozor, abyste ji nepoškodili, je to péřovka přesně pro vás.

(Autor recenze, který testuje vybavení pro Pod 7 kilo, používá výbavu nejčastěji na několik set kilometrů dlouhé pěší traily, jenž vedou mnohdy v extrémních přírodních podmínkách. Ze svých cest píše blog na www.kubojovycesty.cz, kde i rovněž publikuje své gear listy.)

Jakub Šolc

2022/09/18 11:20

You can find similar products in