Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu

NEMO Tensor™ All-Season Sleeping Pad

Recommended! NNew NEMO Tensor™ All-Season Sleeping Pad

Ultra-lightweight, packable, comfortable and quiet all season sleeping pad.

Customer reviews 98% 5 ratings

Choose a variant
407 g Weight in grams. We check the weight of almost all items thus our weight information is often more precise than the one given by manufacturers.
In stock in store When will I receive the goods?

from  221.90 (from  183.39 excl. VAT)

Product information

NEMO Tensor™ All-Season offers greater warmth for four-season use without adding any weight. Designed to be a go-to pad all year long, it straddles all seasons and keeps its reputation for low-decibel dozing. Successor model of the Tensor Insulated.

The pad’s interior features NEMO’s proprietary Spaceframe™ baffle design, which utilizes low-stretch fabric trusses to create stable support and offer just the right amount of give — all while avoiding any wobbly waterbed feeling. Inside each baffle are two suspended layers of ultra-thin, metallized Thermal Mirror™ film, which efficiently reflect body heat and contribute to the pad’s overall 5.4 R-value. The layers’ clever floating construction eliminates the crinkling, crunchy sound that many insulated air pads are known for, earning Tensor a reputation for peace and quiet on the trail.

Armed with premium, durable 20D (top) and 40D (bottom) nylon, Tensor All-Season is better protected against punctures and tears, and — like all NEMO sleeping pads — it includes a Vortex™ pump sack. Vortex effortlessly mates with the pad’s zero-profile, microadjustable Laylow™ valve for easy inflation in just minutes.

FEATURES

 • Two layers of floating Thermal Mirror™ metallized film provide quiet insulation with an unprecedented weight-to-warmth ratio.
 • Spaceframe™ baffles offer unparalleled stability and weight distribution, using low-stretch, die-cut trusses that eliminate springiness.
 • Impressively quiet for uninterrupted sleep (and happy neighbors).
 • 9 cm of stable, cushioned loft for incredibly comfortable nights.
 • bluesign® approved premium nylon fabrics shave grams while offering superior puncture- and tear-resistance.
 • Included Vortex™ pump sack provides easy and fast inflation, saves breath at elevation, and minimizes moisture entering the pad.
 • Improved zero-profile, multifunctional, microadjustable Laylow™ valve offers customized inflation control, even in cold temperatures.
 • Available in a wide range of sizes to easily pair with the rest of your sleep system.

For easy inflation and deflation try Flextail Zero pump.

Specification

R-Value 5,4
Packed size 25,5 x 10 cm (regular)
25,5 x 10 cm (mummy)
27 x 10,5 cm (wide)
27 x 11,5 cm (long, wide)
Height 9 cm
Size 51 x 183 cm (regular)
51 x 183 cm (mummy)
64 x 183 cm (wide)
64 x 193 cm (long, wide)
Material 20D Nylon
40D Nylon
Bluesign Certified
Weight 407 g (51 x 183 cm - mummy)
441 g (51 x 183 cm - regular)
535 g (64 x 183 cm - wide)
586 g (64 x 193 cm - long, wide)
draw string bag with reapir kit +15 g, pump sack +65 g (weighed in Pod 7 kilo)

Specification

R-Value 5,4
Packed size 25,5 x 10 cm (regular)
25,5 x 10 cm (mummy)
27 x 10,5 cm (wide)
27 x 11,5 cm (long, wide)
Height 9 cm
Size 51 x 183 cm (regular)
51 x 183 cm (mummy)
64 x 183 cm (wide)
64 x 193 cm (long, wide)
Material 20D Nylon
40D Nylon
Bluesign Certified
Weight 407 g (51 x 183 cm - mummy)
441 g (51 x 183 cm - regular)
535 g (64 x 183 cm - wide)
586 g (64 x 193 cm - long, wide)
draw string bag with reapir kit +15 g, pump sack +65 g (weighed in Pod 7 kilo)

Reviews (4)

Customer reviews 98% Rating (How do we rate products?)

 • Reviews with ratings 5
 • Reviews with ratings 4
 • Reviews with ratings 3
 • Reviews with ratings 2
 • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

Reviewed another generation of the product: NEMO Tensor™ Insulated Ultralight Sleeping Pad

Karimatku Tensor od Nemo jsme maximálně prozkoušely na dvouměsíčním přechodu PNT. Tedy takové pohodlí jsme ještě při spaní na trailu nezažily! Neuvěřitelných 8cm tloušťky navíc s folií uvnitř, zvýšilo tepelný komfort natolik, že nám nebylo zima ani při podzimních mrazících a díky její stabilní konstrukci jsme ani z té “výšky” nepadaly nebo neklouzaly.

Máme verzi mumie, na kterou jsme zvyklé a vyhovuje nám. Má krásnou váhu pouhých 407g a po sbalení nezabírá téměř žádné místo. Co jsme ocenily na dennodenním používání asi nejvíce, bylo její snadné nafukování, vyfukování a hlavně balení. Tomu prvnímu napomáhá speciální nafukovací vak, který jsme si vzaly jeden dohromady. Neskutečně to urychlí celý proces a ve vysokých nadmořských výškách, kde člověk sotva dodechuje, je určitě velkou pomocí. Vyfouknutá je díky velkému ventilku/špuntu hned a hlavně při balení nemusí člověk řešit problém s nedostatečně propojenými komorami, kde u jiných karimatek zůstával vzduch.

Na ventilek je při odpojování vaku potřeba dávat pozor, aby ho člověk nevytáhl a karimatku hned nevyfoukl. Asi dvakrát se nám to při zbrklém nafukování stalo.

Materiál karimatky vypadá extrémně jemně, ale vydržel dobře. Samozřejmě jsme si (jako u všech nafukovaček) dávaly velký pozor, kam ji pokládáme - a vždy jsme pod ní měly Tyvek. Spaly jsme několik nocí pod širákem na místech, kam by se stan nevešel a nezklamaly nás ani na skále ani ve škarpě ani na jehličí a šiškách.
Rozhodně nejlepší karimatka, kterou jsme kdy měly!

(Autorky recenze testovaly toto vybavení pro Pod 7 kilo na 2000 kilometrů dlouhém trailu PNT. Většinou jejich kroky vedou hluboko do divočiny, kde nešetří ani sebe ani vybavení. Více o jejich cestách i tipech najdete na www.aawesome.cz)

Mája Šnajdrová

2023/11/10 09:48

Reviewed another generation of the product: NEMO Tensor™ Insulated Ultralight Sleeping Pad

Široká, pohodlná, dobře skladná a lehká karimatka, která svou váhou nezabere téměř žádné místo ve vašem batohu. Nafukuje se velmi snadno a to i přes vak, který je v setu karimatky. Svým tvarem a velikostí se velmi přibližuje matraci, kterou máte každý doma. Tato karimatka je k dispozici i v prodloužené verzi, kterou jsem si ze začátku myslel, že při svých dvou metrech budu potřebovat, ale nafukovací polštář od stejné značky Nemo, který jsem si dal za karimatku mi poskytl ideální prostor pro spaní a prodlouženou verzi karimatky jsem tudíž nepotřeboval. Obrovské výhody této karimatky jsou, že z ní člověk nesjíždí do stran a může se pohodlně přetáčet i ve spacáku. Navíc k tomu všemu je karimatka oproti jiným méně hlučná a nešustí tolik jako ostatní takže při přetáčení nebudete rušit nikoho kdo s vámi bude sdílet stan. Velice rychle se vyfukuje i skládá a do chvilky ji máte sbalenou.
(Recenze vznikla díky spolupráci s Pod7kilo, kteří nám poskytli toto vybavení a my měli možnost vyzkoušet ho v terénu. Hodnocení vychází na základě vlastní zkušenosti)

Matyáš Džavoronok

2022/10/09 21:38

Reviewed another generation of the product: NEMO Tensor™ Insulated Ultralight Sleeping Pad

Nafukovací karimatku Nemo Tensor Insulated jsem otestoval během přechodu pyrenejské trasy HRP, kde jsem se díky jejímu obdélníkovému tvaru a výšce cítil každou noc jako na posteli. Oceňuji na ní především její extrémní pohodlnost, výbornou pocitovou stabilitu při spánku a rychlost nafukování. Zejména rychlost nafukování pomocí nafukovacího vaku je něco, co vám při dlouhodobém používání na dálkovém treku opravdu usnadní přípravu vašeho spaní. Tato karimatka je navíc oproti žluté Therm-a-Rest NeoAir Xlite (nafukovačka ve stejné kategorii izolace) téměř nešustivá, a i když je o 55 g težší, podle mě za to větší pohodlí těch pár desítek gramů navíc určitě stojí. Na druhou stranu materiál Tensorky není tak robustní, takže je potřeba s ní zacházet o trochu opatrněji než s X-litkou. Ideálně tedy spát s ní vždy na Tyveku nebo na jiné podložce, abyste eliminovali možnost protrhnutí.

Zajímavý je u Tensorky i její ventilek, který se skládá z dvou částí. V první části můžete otevřít krytku ventilku, pod kterou je zpětný uzávěr, jenž při stlačení slouží k nafukování a pozvolnějšímu vyfukování. Pokud chcete karimatku vyfouknout rychleji, lze ‘‘odšpuntovat‘‘ i tento zpětný uzávěr a doslova se podívat dovnitř karimatky. Karimatka se vám tímto způsobem sice vyfoukne rychleji, ale zase riskujete, že se vám dovnitř dostanou nečistoty. Na toto je třeba dávat pozor pokud například spíte pod širákem na nějakém písečném podkladu nebo v jiném prašném prostředí.

(Autor recenze, který testuje vybavení pro Pod 7 kilo, používá výbavu nejčastěji na několik set kilometrů dlouhé pěší traily, jenž vedou mnohdy v extrémních přírodních podmínkách. Ze svých cest píše blog na www.kubojovycesty.cz, kde i rovněž publikuje své gear listy.)

Jakub Šolc

2022/09/16 21:19

Reviewed another generation of the product: NEMO Tensor™ Insulated Ultralight Sleeping Pad

Ahoj, karimatku mam nove a prave probehlo testovani v podobe prechodu Rychlebek a Orlickych hor, plus nejake mensi vylety. Mam pro srovnani i Thermarest neoair xlite(pouzivanou pred), ale Nemo jasne vede. Jedinou malou vytku, ale je to spis me osobni nepohodli jsem nasla pri prechodu z Winglock ventilu na ventilek co je u Nemo. Ventil chce trochu opatrnejsi zachazeni pri napr upusteni maleho mnozstvi vzduchu nez u Xlite. Zase na druhou stranu vypousteni je u Nema v radu sekund ;) Jinak jen same plusy, karimatka je opravdu tissi, coz je uzasne. Zaroven mi daleko vic vyhovuje obdelnikovity tvar, v ramenou i nohou uz nyni neklouzu do ksa pri otaceni se na bok a zpet….nafukovaci pytel jez je soucasti baleni je taky fajny. Rozhodne doporucjuju :)

Michaela Cepáková

2022/07/08 11:26

You can find similar products in