Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu
  • armless glasses NOOZ

Moderní sebeobrana

NNew Moderní sebeobrana

Czech book.

Customer reviews 100% 1 ratings

396 g Weight in grams. We check the weight of almost all items thus our weight information is often more precise than the one given by manufacturers.
<p>express delivery within 2 hours of ordering and payment</p> <p>we normally ship orders during opening hours until 16:30 p.m</p> In stock in store When will I receive the goods?

 15.60 (  14.18 excl. VAT)

Product information

  • Manufacturer: Listen
  • Product code: 0043115
  • EAN: 9788024282046

Czech book.

Specification

Size 20,5 x 13 cm
ISBN 978-80-242-8204-6
Weight 396 g

Specification

Size 20,5 x 13 cm
ISBN 978-80-242-8204-6
Weight 396 g

Reviews (1)

Customer reviews 100% Rating (How do we rate products?)

  • Reviews with ratings 5
  • Reviews with ratings 4
  • Reviews with ratings 3
  • Reviews with ratings 2
  • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

Pokud koncept Moderní sebeobrany neznáte, může tahle kniha podle obálky působit na první pohled jako jedna z mnoha obyčejných příruček sebeobrany. Opak je pravdou. Co se podle ní naučíte, využijete nejen na cestách, ale i v běžném životě. Pro mě jedna z nejvlivnějších knih, co se ke mně kdy dostaly, protože poučení z ní nabytá využívám v praxi zcela běžně, v každodenním životě. A nemusí jít jen o výjimečné situace, kdy jde o život nebo o zdraví. Díky moderní sebeobraně zvládám mít pod kontrolou nepříjemné situace, v nichž jsem se dříve neuměla efektivně a sebevědomě vymezit a uhlídat si vlastní hranice. Například když mě na nádraží obtěžoval opilý muž; odbyla mě lékařka; v dopravním prostředku na mě cizí muž bez ustání upřeně zíral; když na mě měl někdo sexuální narážky; když na mě naběhl policista a křikem mi vyhrožoval odvedením v poutech na stanici za to, že sedím na trávě v parku (jo, to se mi vážně stalo, v Plovdivu); když mi někdo vnucoval něco, co jsem odmítla a podobně.

Kromě toho se však kniha dostává i hlouběji, k domácímu a sexualizovanému násilí, k obraně pepřovým sprejem, zvládání tzv. "zamrznutí", efektivní fyzické sebeobraně, efektivnímu způsobu, jak si říct o pomoc a podobně. Pokud víte, jak se v té které situaci bránit, zvládáte lépe stres i strach. Většina postupů dává člověku fungující návod, jak se bránit tak, abyste se nemuseli bránit fyzicky. Kdyby se tohle učilo na základkách a na středních školách, nepochybuju o tom, že by to mnoha lidem výrazně zvýšilo kvalitu života, ušetřilo mnohá trápení a čas i finance za psychoterapeutická sezení.

Kniha je vhodná pro všechny, kdo rozumí psanému textu, bez ohledu na pohlaví nebo věk. Pokud Moderní sebeobranu neznáte, poznejte ji. Protože to, co se z ní naučíte, vám ještě nesčetněkrát v životě pomůže. Začít můžete sledováním @moderni_sebeobrana na Instagramu, a třeba vás to nakonec dovede i k některému z jejich kurzů.

Do knihy by se sice dala připsat tlustá kapitola zaměřená speciálně na cestování jako třeba autostop nebo obrana v cizojazyčném prostředí, kde se nedomluvíte, ale i tak mi nabyté znalosti pomáhají zlepšovat sebeobranu na cestách. A kdo ví, třeba se takové kapitoly nebo rovnou celé knihy taky někdy dočkáme.

(Autorka recenze dlouhodobě a zátěžově testuje vybavení pro Pod 7 kilo, občas ji můžete potkat v kamenné prodejně. Více recenzí, gear listů a tipů na cesty můžete najít na jejích stránkách www.ultraviktorka.net).

Viktorka Rys

2023/11/18 23:30

You can find similar products in