Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu

Gossamer Gear The One

Recommended! Gossamer Gear The One

A sleek, simple ultralight one person shelter to keep you snug as a bug in a weatherproof ripstop rug.

 

Customer reviews 98% 5 ratings

625 g Weight in grams. We check the weight of almost all items thus our weight information is often more precise than the one given by manufacturers.
Temporarily sold out This product is currently out of stock. Don't be sad, it may already be on it's way. You can set up availability notification below. For more detailed information click 'Ask a question' below to contact us.

 343.20 (  283.64 excl. VAT)

This product is currently out of stock. Don't be sad, it may already be on it's way. You can set up availability notification below. For more detailed information click 'Ask a question' below to contact us.

Product information

 • Manufacturer: Gossamer Gear
 • Product code: The_One
 • EAN: 0810148551339

The One is back, and even more determined to keep you dry without weighing you down. Features include factory-taped seams, reflective pull-outs, robust zippers, and fully-rigged lines. Easy to set up, rugged, spacious and less than two pounds, The One is the shelter of your minimalist dreams.

 • Easy side entry, both doors now open for ventilation
 • Factory-taped seams
 • Bathtub floor
 • Main body and floor have 1200mm waterproof blended sil/pu coating
 • Great headroom (and shoulder room)
 • Fits tall people
 • Big vestibule with great protection
 • Lightweight, with full protection from rain and bugs
 • Excellent ventilation to minimize condensation
 • Catenary cut for quick, taut setup
 • Highly adjustable pitch
 • Interior clothes line and flashlight loop
 • Reflective tie-outs for additional lines for high winds and to create more interior space
 • Ability to furl the vestibule for views when no rain expected
 • Tensioners with reflective line make it easy to get a taut setup
 • Reflective guy lines knotted so they can be handled with gloves
 • Zipper pulls have reflective lines added for easier handling
 • Large mesh internal pocket for personal items
 • Side-wall tie outs for storm proofing and extra interior space
 • Minimum of 6 stakes required for setup (8 included)
 • Use any trekking poles set to 125 cm, tip down, or pole set (not included)

Two-person version is The Two.

OUR EVALUATION

Model Weight Comfort Wind resistance Compactness Construction
Gossamer Gear The One 625 g ★★★★ ★★★ ★★★★★ treking poles
1-layer

Evaluation is based on a relative comparison of one-person tents.

How to build The One? Watch this video!

Specification

Number of persons 1
Entrances/ entry vestibules 1
Packed size 13 x 25 cm
Inner height 114 cm
Inner width 84 cm / 54 cm
Inner length 213 cm
Inner space 1,5 m2 + 1 m2
Material 10D nylon Ripstop SIL/PU
polyurethane
silicone 1800 mm
1.8mm reflective nylon sheath
dyneema
Weight 625 g (complete incl. accessories - weighed in Pod 7 kilo)

Specification

Number of persons 1
Entrances/ entry vestibules 1
Packed size 13 x 25 cm
Inner height 114 cm
Inner width 84 cm / 54 cm
Inner length 213 cm
Inner space 1,5 m2 + 1 m2
Material 10D nylon Ripstop SIL/PU
polyurethane
silicone 1800 mm
1.8mm reflective nylon sheath
dyneema
Weight 625 g (complete incl. accessories - weighed in Pod 7 kilo)

Reviews (4)

Customer reviews 98% Rating (How do we rate products?)

 • Reviews with ratings 5
 • Reviews with ratings 4
 • Reviews with ratings 3
 • Reviews with ratings 2
 • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

Keď stan prišiel bola som zhrozená tým tenkým ,,sáčkovým" materiálom. Po roku používania ho milujem. Vydrží silné búrky, vietor, krupenec, vnútri máte obrovský prietor, podlaha vydrží aj kamenistý povrch. Nevýhoda je samozrejme kondenzovanie ale vzhľadom na váhu si na to človek zvykne, rovnako ako na nutnosť hľadať priestor kde ho zapichnete. Jednoducho, rýchlo sa dá postaviť. Po ročnej skúške ho s pokojom môžem vziať na Via Dinaricu, viem že sa naň môžem spoľahnúť.

Magdaléna Rosincová

2023/10/22 16:58

Stan jsem důkladně otestovat na Israel National Trail (prvních 400 km z hory Hermon do Tel Avivu). Pohodlný, rychle postavený a rychle sbalený, stabilní i při větším větru.

Jediná nevýhoda (a možná vada mého konkrétního kusu) - již druhý večer při stavění se utrhlo uchycení předního zipu, tudíž jsem po zbytek cesty musel mít minimálně jednu stranu předsíňky vždy otevřenou a nemohl jsem je obě srolovat - což věřím, že se podaří opravit.

Vnitřní prostor je luxusní, spal jsem vevnitř vždy s celým batohem, jen boty, vařič a vodu jsem nechával v předsíňce (jídlo ne, severní Izrael je plný divočáků, takže je opravdu lepší ho mít pořádně uzavřené a vevnitř.

Určitě se také vyplatí podložka. Já jsem použil tyvek a nebyl s ním žádný problém (jak už tu bylo zmíněno - lepší je zatížit v rozích kameny).

Sečteno podtrženo - maximální spokojenost a těším se, až s ním zase vyrazím.

David Peres

2023/01/12 15:44

Stan otestován 3 týdny ve Švédsku, nemám co vytknout. Je odolnější než se zdá, vydržel silnou vichřici, krupobití, bouřky...Jen pod podlážku doporučuju zmíněné polycro, protože časem by se asi přece jen prodřela, zvlášť na horším podkladu. Polycro doporučuji při stavění stanu zatížit kameny v rozích, protože je lehoučké a hodně snadno uletí. Kondenzace není problém, za 3 týdny jsem asi jen 2x utíral vnitřek ručníkem. Pokud v pěkném počasí a alespoň mírném vánku necháte z poloviny otevřený hlavní vchod, tak kondenzace ani nenastane. Fun fact: kondenzace se tvoří i v dvouplášťovém stanu, akorát na vnějším tropiku, i tam musíte tropiko sušit nebo ho nosit mokré v batohu, což je dle mého názoru největší a možná jediný problém kondenzace. Materiál je sice silnylon, ale překvapivě málo nasákne i po dlouhém dešti a není třeba vylézat a dopínat šňůry. Když přestane pršet, tak z mé zkušenosti zcela mokré tropiko ve větru uschne už za 15 minut. I v dešti ale před balením stačí ještě postavený stan trochu protřepat (lze využít vchodovou plachtu a zatřepat jako s křídlem, celý stan se tak oklepe) a 90% vody z něho opadne. Ve stanu je dost místa na to, abych tam ve špatném počasí nebo při schovávání se před komáry mohl kompletně vybalit a sbalit velký batoh, nafouknout karimatku, dát si večeři v sedě atd. V nouzi se dovnitř při spaní vejde i velký batoh položený na bok. 8 dodaných kolíků stačí, podlážku není třeba kolíkovat, možná jen při spaní ve větším svahu, aby neujížděla. Při napnutí "hlavové" a "nožní" stěny stanu (to doporučuji udělat vždy) se spacák tak akorát ještě nedotýkal stěn při spaní na 4cm tlusté nafukovačce a výšce 187cm. Pro osoby 190 cm+ bych velikost raději nejprve vyzkoušel. Při velkém větru je třeba dát si pozor, aby byl stan postaven "nohama" do větru, nikoliv hlavou, protože hlavová část je širší a funguje trochu jako plachta.

Petr Flosman

2021/08/06 18:30

Stan se osvědčil při přechodu Šumavy. Staví se velice snadno, je lehký a uvnitř dostatečně prostorný. Kondenzace se ráno bohužel konala (ale to k tomu prostě asi patří), nicméně když se ráno vstane včas a stan se dostatečně vyvětrá/vysuší na slunci, tak je to vlastně jen formalita a asi jediná nevýhoda. Když bylo nejhůř - potřeboval jsem už vyjít, tak jsem prostě ještě lehce navlhlý (prostě durch mokrý nebyl) stan i tak sbalil a v pohodě doschl v podvečer. V teplém počasí (noc 10°C+, takže v mém případě pořád) jsem měl otevřené křídlo vchodu, pod druhým jsem měl batoh (protože jsem věděl, že na 95 % nebude pršet a člověk má o to víc pohodlí uvnitř, ale dalo by se to i s batohem uvnitř), kdyby náhodou pršelo v těch 5 % (ale to byl jediný důvod, jinak bych asi taky shrnul). Opravdu musím vyzvednout skladnost, váhu a rychlost stavění - je to fakt pecka a radost stavět. Já jsem zatím stavěl pouze s 6 kolíky, víc jsem nepotřeboval (ale táhnul jsem s sebou ještě 4 navíc). Je to takový dobrý hybrid mezi "klasickým" stanem a "klasickým" přístřeškem/tarpem typu Jurek a spol. (bez podlážky), měl jsem i skoro takový pocit, že nespím ani v jednom.

Viktor Dupač

2021/06/19 12:56

You can find similar products in