Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu

Fizan Compact Trekking Poles

Recommended! Fizan Compact Trekking Poles

Ultra-lightweight 3-piece trekking poles for reasonable price.

Customer reviews 84% 15 ratings

Choose a variant
162 g Weight in grams. We check the weight of almost all items thus our weight information is often more precise than the one given by manufacturers.
In stock in store When will I receive the goods?

 65.90 (  54.46 excl. VAT)

Product information

 • Manufacturer: Fizan
 • Product code: 247107
 • EAN: 8056420787573

Fizan Compact 3 are ultra-lightweight 3-piece telescopic trekking poles. They are lighter, cheaper and more durable than most other carbon trekking poles.

 • Carbid tips
 • FLEXY locking system
 • Adjustable strap

Always let your poles dry out before storing, otherwise segments may get stuck. Fizan pole tip protectors are not very durable so we recommend replacing them with Black Diamond.

In case of breaking a section of your poles you can order spare section here.

Note: Poles are sold in pair. We quote the price of one piece for easy comparison of trekking poles sold by other retailers.

 

Specification

Length 59,5 - 132 cm
Material carbid (tip)
anodized aluminium 7001 (pole)
foam (handle)
Weight 162 g (one pole, weighed in Pod 7 kilo)

Reviews (14)

Customer reviews 84% Rating (How do we rate products?)

 • Reviews with ratings 5
 • Reviews with ratings 4
 • Reviews with ratings 3
 • Reviews with ratings 2
 • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

Za mňa nie. Hviezdičku pridávam za to že ideálne sedia do ruky a za príslušenstvo. Ale pre mňa boli rozhodne nespoľahlivé. Hliník už nikdy viac a rovnako nie tento spôsob doťahovania vlastnou silou. V strmom svahu, v lejaku sa mi jedna palička zatvorila a ublížila som si koleno, našťastie to bolo kúsok nad dedinou kde po mňa mohol prišiel odvoz. Neustále treba myslieť na to aby boli paličky suché. Snažila som sa o ne starať ale nestačilo im to :D a niekoľko krát ma nechali v štichu, že som ich vlastnou silou nedokázala rozbaliť, raz sme ich roztvárali kliešťami. Keďže stan je viazaný na paličky, som nútená ich vymeniť.

Magdaléna Rosincová

2023/10/22 17:17

V rámci spolupráce s Pod 7 kilo jsem měl možnost vyzkoušet trekové hole Fizan. Hole jsem využil během výstupu na šestitisícovou v Himálaji a musím konstatovat, že splnily mé očekávání. Jednoduše se skládají a rozkládají a patří k jedněm z nejlehčích holí na trhu, což oceníte zejména na dlouhém treku.

Alexander Salák

2023/09/19 16:47

Byly to mé první hole a sloužily mi přes dva roky (3 sezóny), až se mi podařilo jednu zlomit, ale to v žádném případě neberu jako nedostatek výrobku; naopak, překvapilo mě, co všechno vydržely! Nachozeno nižší tisíce km a mnohokrát jsem si říkal, tady se musela ohnout! (zapříčená mezi kameny), a ne, pořád držely. Materiálně solidní výrobek. Co mě však štvalo, jsou poutka, která se neustále povolují, je nutno je stále dotahovat. Nefunguje zámek pásku, prostě to prokluzuje. Kvůli tomuto nedostatku koupím jiné.

Jan Smělý

2023/07/24 23:26

ultra lehké
super se na ně staví stan

Verified customer

2023/07/10 20:42

Uvnitř v hůlkách se postupně usazuje bílý prášek. Já jsem prodloužil kartáč na čištění nádobí/lahví (drátěný s umělým kartáčem) s jehlici na špíz s dřevěnou rukojetí (spojení jsem omotal americkou páskou). Funguje to jako ládovačka do flinty ;-) a všechny díly jsem vyčistil. Teď už jdou zase lehce rozdělat a složit.

Jan Šefčík

2023/05/12 17:23

Jsou skladné, lehké a přitom na trekové hole velmi odolné (do sněhu bych doporučila Fizan Lhotse). Hroty vydrží pár tisíc kilometrů (a případně se dají vyměnit). Jeden z největších plusů - madla i nastavitelná poutka jsou příjemná na dotek i v parném létě.

Často se tvrdí, že šroubovací systém je nespolehlivý, ale po sedmi letech používání "fizanek" takovou zkušenost nemám. Doporučuju (jakékoli trekové hole) po namočení, třeba po vydatném dešti, rozebrat a nechat vysušit (aby se netvořil vodní kámen). Pak je všechno v cajku.

Co u tak kvalitních holí nechápu, jsou výrobcem dodávané špunty - ty rovnou zahoďte, nic nevydrží. Dobrou zkušenost mám se špunty od Black Diamond. Ostatní příslušenství je ok.

(Autorka recenze dlouhodobě a zátěžově testuje vybavení pro Pod 7 kilo, občas ji můžete potkat v kamenné prodejně. Více recenzí, gear listů a tipů na cesty můžete najít na jejím blogu Viktorčina Cesta tam www.ultraviktorka.net)

Viktorka Rys

2022/12/18 03:11

Hole jsou v pohodě - koupil jsem dvoje. Jen ty gumové šputy opravdu k ničemu nejsou - během prvních 18km jsme na jedněch holích proděravěli hned dva páry špuntů. Přemýšlím tedy, proč je tam výrobce vůbec dává a co nám tím říká.

Verified customer

2022/07/25 16:25

Přesně odpovídá popisu. Spokojenost

Verified customer

2022/07/04 07:42

Hůlky jsou parádní, lehoučké, lehce se upravuje výška. S vysušením a čištěním nemám problém.
Jediné, co mě překvapilo, že gumové špunty se hned po první túře cca 20 kilometrů proděravěly, a já je chci právě abych nebouchala hroty o cestu a nebylo to hlučné. Proto ubírám jednu hvězdičku.
Máte nějaký tip? Koupit jiné? Budou lepší? A kde koupit?

Zita Žurková

2022/05/08 19:46

Dobrý den, díky za recenzi. O nízké trvanlivosti gumových špuntů víme a informujeme o tom přímo v popisku zboží. Prodáváme výrazně trvanlivější alternativu od Black Diamond, na kterou tam taktéž odkazujeme. https://www.pod7kilo.cz/p/kryty-na-trekove-hole-black-diamond-trekking-pole-tip-protectors/ Věříme, že s těmi už bude vaše zkušenost 100 %. Pod 7 kilo

Pod 7 kilo

2022/05/09 10:55

Hole při zatížení lehce pruží, snad to nebude mít negativní vliv na trvanlivost.

Verified customer

2022/04/26 10:38

fakt lehoučké
trochu se pod tlakem prohýbají

Verified customer

2021/10/18 07:48

Výborné lehké hole, ale jedna se mi také zasekla. Na zahraničním outdoor foru jsem se dočetl, že je nutné je udržovat v suchu. Jinak hliník reaguje, vytváří bilý prach (přesně můj případ, jen jsem nevěděl, o co jde), který nakonec hůl po utáhnutí zasekne. Takže jednou za pár dnů prostě rozdělat a usušit hadříkem. Sám bych si nyní koupil spíše dvoudílné, které jsou po složení delší, ale při nošení na batohu to nevadí a jako bonus obsahují méně částí jak pro nastavování, tak pro rozbití.

Martin Vymětal

2021/08/28 18:02

Dobrý den, díky za upozornění na tu vlhkost, víme o tom. Snažíme se to lidem říkat na prodejně, doplnili jsme to i do popisku zde na e-shopu.

Pod 7 kilo

2021/09/08 15:29

Dlouho jsem váhal jestli hůlky opravdu potřebuju. Koupě ale rozhodně nelituji - stabilita, odlehčení a rychlost navíc. Za těch pár desítek gramů rozhodně stojí.
I přez nízkou váhu působí bytelně

Verified customer

2021/02/28 14:02

Hůlky jsou krásně lehké. Potíž je v tom, že nejdřív se mi zasekla jedna hůlka, tak že už nešla rozdělat (vyreklamováno) a brzy totéž nastalo i u druhé hůlky(na treku), která nešla vytočit ani kleštěmi, ani když jsem jí dal do teplé vody, hůlku zahřál, namazal vazelínou, asi se dovnitř dostalo něco, co se v nich vzpříčilo, vážně nemám tušení, ale u hůlek za 1500 bych čekal, že jsou konstruované i s ohledem na užití ve zhoršených podmínkách a nemusím s nimi zacházet jako s něčím křehkým a náchylným . Ušel jsem s nimi cca 500km, tak mě každý kilometr stál 3kč. Super. Vážně nedoporučuji, příští hůlky koupím raději nějaké bytelnější, které budou mít sice třeba o 100g víc, ale nezaseknou se mi uprostřed treku, abych ho musel pak celý dojít s jednou hůlku a dvoukilovým klackem jako náhradní hůlkou.

Jirka

2020/04/13 13:27

Děkujeme za recenzi, Vaše zkušenost nás mrzí. Obecně všechno ultralehké vybavení vyžaduje péči. U těchto holí to však nesouvisí s jejich hmotností. Mechanismus je standardní a jednoduchý. Aby šroubování dobře fungovalo, je třeba udržovat hole čisté - tj. jednou za čas z nich otřít špínu a písek. Tak je to se vším mechanickým. Jestli jsou hole s nějakým robustnějším mechanismem méně náchylné na údržbu nevím. Každopádně my v týmu tyto hole používáme už roky a jako problém to nevnímáme. Pokud jsou hole ještě v záruce, můžete je samozřejmě reklamovat a servis posoudí, v čem byla příčina.

Štěpán Trojánek

2020/04/24 10:15

You can find similar products in