Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu

NEMO Tensor™ Insulated Ultralight Sleeping Pad

Recommended! Special offer NEMO Tensor™ Insulated Ultralight Sleeping Pad

Ultra-lightweight, packable, comfortable and quiet sleeping pad.

Customer reviews 98% 5 ratings

The product is not for sale anymore.

Product information

When you’re on the trail, sleep isn’t a luxury, it’s a necessity. Getting the most from your experience in the mountains requires enough rest to be fully present, and few things are more essential for a night of rejuvenating sleep than a good pad.

Built on our iconic proprietary Spaceframe™ baffle construction, Tensor offers quiet, supportive comfort in an ultralight package. The internal architecture provides unparalleled stability and weight distribution, using low-stretch die-cut trusses to eliminate springiness while protecting elbows and hips from poking through to the ground. A new internal layer of ultra-thin film reduces convection currents and adds R-value.

Insulated versions utilize multiple layers of suspended Thermal Mirror™ metallized film, resulting in a lighter, remarkably quiet sleeping pad compared to the competition.

Tensor™ now features 100% bluesign® certified, recycled 20D polyester fabrics. It comes with our Vortex™ pump sack which mates with our custom Laylow™ zero-profile valve for easy inflation and personalized comfort. If having your best adventure depends on good sleep, Tensor has the perfect formula.

 • Spaceframe™ baffles offer unparalleled stability and weight distribution, using low-stretch, die-cut trusses that eliminate springiness.
 • A new ultra-thin film within internal architecture adds R-value.
 • 100% bluesign® certified, 20D premium recycled polyester fabric.
 • 3 inches of quiet and supportive cushioning without the usual “waterbed” feel.
 • Insulated models leverage 2 layers of suspended Thermal Mirror™ metallized film for a lighter and remarkably quiet sleep when compared to the competition.
 • Included Vortex™ pump sack provides easy and fast inflation, saves breath at elevation, and minimizes moisture entering the pad.
 • Laylow™ zero-profile, multifunctional, micro-adjustable valve is flush to the pad and allows fine-tuning of comfort.
 • Wide range of sizes for pairing with the rest of your sleep system.
 • Packaging is made from recycled materials and is 100% recyclable.
 • Protected by the NEMO Lifetime Warranty.
 • Repair kit included (you can find it in a pocket inside the compression sack)

For easy inflation and deflation try Flextail Tiny pump 2X.

Specification

R-Value 4,2
Packed size 20 x 8 cm (regular)
20 x 7,5 cm (mummy)
24 x 8,5 cm (wide)
24 x 9 cm (long, wide)
Height 8 cm
Size 51 x 183 cm (regular)
51 x 183 cm (mummy)
64 x 183 cm (wide)
64 x 193 cm (long, wide)
Material 20D 100% PCR PU Polyester
Bluesign Certified
Weight 407 g draw string bag with reapir kit +18 g, pump sack +66 g (weighed in Pod 7 kilo)

Specification

R-Value 4,2
Packed size 20 x 8 cm (regular)
20 x 7,5 cm (mummy)
24 x 8,5 cm (wide)
24 x 9 cm (long, wide)
Height 8 cm
Size 51 x 183 cm (regular)
51 x 183 cm (mummy)
64 x 183 cm (wide)
64 x 193 cm (long, wide)
Material 20D 100% PCR PU Polyester
Bluesign Certified
Weight 407 g draw string bag with reapir kit +18 g, pump sack +66 g (weighed in Pod 7 kilo)

Reviews (4)

Customer reviews 98% Rating (How do we rate products?)

 • Reviews with ratings 5
 • Reviews with ratings 4
 • Reviews with ratings 3
 • Reviews with ratings 2
 • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

Karimatku Tensor od Nemo jsme maximálně prozkoušely na dvouměsíčním přechodu PNT. Tedy takové pohodlí jsme ještě při spaní na trailu nezažily! Neuvěřitelných 8cm tloušťky navíc s folií uvnitř, zvýšilo tepelný komfort natolik, že nám nebylo zima ani při podzimních mrazících a díky její stabilní konstrukci jsme ani z té “výšky” nepadaly nebo neklouzaly.

Máme verzi mumie, na kterou jsme zvyklé a vyhovuje nám. Má krásnou váhu pouhých 407g a po sbalení nezabírá téměř žádné místo. Co jsme ocenily na dennodenním používání asi nejvíce, bylo její snadné nafukování, vyfukování a hlavně balení. Tomu prvnímu napomáhá speciální nafukovací vak, který jsme si vzaly jeden dohromady. Neskutečně to urychlí celý proces a ve vysokých nadmořských výškách, kde člověk sotva dodechuje, je určitě velkou pomocí. Vyfouknutá je díky velkému ventilku/špuntu hned a hlavně při balení nemusí člověk řešit problém s nedostatečně propojenými komorami, kde u jiných karimatek zůstával vzduch.

Na ventilek je při odpojování vaku potřeba dávat pozor, aby ho člověk nevytáhl a karimatku hned nevyfoukl. Asi dvakrát se nám to při zbrklém nafukování stalo.

Materiál karimatky vypadá extrémně jemně, ale vydržel dobře. Samozřejmě jsme si (jako u všech nafukovaček) dávaly velký pozor, kam ji pokládáme - a vždy jsme pod ní měly Tyvek. Spaly jsme několik nocí pod širákem na místech, kam by se stan nevešel a nezklamaly nás ani na skále ani ve škarpě ani na jehličí a šiškách.
Rozhodně nejlepší karimatka, kterou jsme kdy měly!

(Autorky recenze testovaly toto vybavení pro Pod 7 kilo na 2000 kilometrů dlouhém trailu PNT. Většinou jejich kroky vedou hluboko do divočiny, kde nešetří ani sebe ani vybavení. Více o jejich cestách i tipech najdete na www.aawesome.cz)

Mája Šnajdrová

2023/11/10 09:48

Široká, pohodlná, dobře skladná a lehká karimatka, která svou váhou nezabere téměř žádné místo ve vašem batohu. Nafukuje se velmi snadno a to i přes vak, který je v setu karimatky. Svým tvarem a velikostí se velmi přibližuje matraci, kterou máte každý doma. Tato karimatka je k dispozici i v prodloužené verzi, kterou jsem si ze začátku myslel, že při svých dvou metrech budu potřebovat, ale nafukovací polštář od stejné značky Nemo, který jsem si dal za karimatku mi poskytl ideální prostor pro spaní a prodlouženou verzi karimatky jsem tudíž nepotřeboval. Obrovské výhody této karimatky jsou, že z ní člověk nesjíždí do stran a může se pohodlně přetáčet i ve spacáku. Navíc k tomu všemu je karimatka oproti jiným méně hlučná a nešustí tolik jako ostatní takže při přetáčení nebudete rušit nikoho kdo s vámi bude sdílet stan. Velice rychle se vyfukuje i skládá a do chvilky ji máte sbalenou.
(Recenze vznikla díky spolupráci s Pod7kilo, kteří nám poskytli toto vybavení a my měli možnost vyzkoušet ho v terénu. Hodnocení vychází na základě vlastní zkušenosti)

Matyáš Džavoronok

2022/10/09 21:38

Nafukovací karimatku Nemo Tensor Insulated jsem otestoval během přechodu pyrenejské trasy HRP, kde jsem se díky jejímu obdélníkovému tvaru a výšce cítil každou noc jako na posteli. Oceňuji na ní především její extrémní pohodlnost, výbornou pocitovou stabilitu při spánku a rychlost nafukování. Zejména rychlost nafukování pomocí nafukovacího vaku je něco, co vám při dlouhodobém používání na dálkovém treku opravdu usnadní přípravu vašeho spaní. Tato karimatka je navíc oproti žluté Therm-a-Rest NeoAir Xlite (nafukovačka ve stejné kategorii izolace) téměř nešustivá, a i když je o 55 g težší, podle mě za to větší pohodlí těch pár desítek gramů navíc určitě stojí. Na druhou stranu materiál Tensorky není tak robustní, takže je potřeba s ní zacházet o trochu opatrněji než s X-litkou. Ideálně tedy spát s ní vždy na Tyveku nebo na jiné podložce, abyste eliminovali možnost protrhnutí.

Zajímavý je u Tensorky i její ventilek, který se skládá z dvou částí. V první části můžete otevřít krytku ventilku, pod kterou je zpětný uzávěr, jenž při stlačení slouží k nafukování a pozvolnějšímu vyfukování. Pokud chcete karimatku vyfouknout rychleji, lze ‘‘odšpuntovat‘‘ i tento zpětný uzávěr a doslova se podívat dovnitř karimatky. Karimatka se vám tímto způsobem sice vyfoukne rychleji, ale zase riskujete, že se vám dovnitř dostanou nečistoty. Na toto je třeba dávat pozor pokud například spíte pod širákem na nějakém písečném podkladu nebo v jiném prašném prostředí.

(Autor recenze, který testuje vybavení pro Pod 7 kilo, používá výbavu nejčastěji na několik set kilometrů dlouhé pěší traily, jenž vedou mnohdy v extrémních přírodních podmínkách. Ze svých cest píše blog na www.kubojovycesty.cz, kde i rovněž publikuje své gear listy.)

Jakub Šolc

2022/09/16 21:19

Ahoj, karimatku mam nove a prave probehlo testovani v podobe prechodu Rychlebek a Orlickych hor, plus nejake mensi vylety. Mam pro srovnani i Thermarest neoair xlite(pouzivanou pred), ale Nemo jasne vede. Jedinou malou vytku, ale je to spis me osobni nepohodli jsem nasla pri prechodu z Winglock ventilu na ventilek co je u Nemo. Ventil chce trochu opatrnejsi zachazeni pri napr upusteni maleho mnozstvi vzduchu nez u Xlite. Zase na druhou stranu vypousteni je u Nema v radu sekund ;) Jinak jen same plusy, karimatka je opravdu tissi, coz je uzasne. Zaroven mi daleko vic vyhovuje obdelnikovity tvar, v ramenou i nohou uz nyni neklouzu do ksa pri otaceni se na bok a zpet….nafukovaci pytel jez je soucasti baleni je taky fajny. Rozhodne doporucjuju :)

Michaela Cepáková

2022/07/08 11:26

You can find similar products in