Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu

Deodorant Purity Vision Deocrystal

Small and lightweight natural deodorant that lasts one year. No perfumes- unisex, does not attract insects.

Customer reviews 79% 14 ratings

76 g Weight in grams. We check the weight of almost all items thus our weight information is often more precise than the one given by manufacturers.
In stock in store When will I receive the goods?

 5.10 (  4.21 excl. VAT)

Product information

 • Manufacturer: Purity Vision
 • Product code: 290038
 • EAN: 8595572900381

100% natural crystal deodorant is made of antibacterial mineral salt Potassium Alum. It suppresses body odor without disturbing the natural functioning of the body and without blocking sweat pores.

Deo crystal leaves a very thin mineral film on the skin. Due to its antibacterial action, it breaks down bacterias and suppresses odors. Moreover, it is free of perfume, so it is suitable for women and men and does not attract animals or insects.

The crystal is very compact and lighter than standard deodorant.

One crystal can last even one year if you take good care for it. It is not necessary to take the whole crystal to travel. You can carefully cut off a part of it.

It can also be used instead of hand disinfectant soap.

 • 100% natural
 • no perfumes
 • effect lasts up to 24h
 • compact, lightweight
 • without alcohol
 • suitable for sensitive skin prone to allergies
 • can be combined with your favorite perfume
 • does not leave white marks on clothes
 • due to its consistency, it does not apply to the rules on hand baggage on an aircraft

Potassium Alum has a number of other uses and is thus suitable as a part of your first aid kit.

 • stops minor bleeding
 • helps with burns
 • removes pain and swelling from insect bites

Use: Moisten the crystal and your skin and then apply thoroughly. Dry the crystal after use, otherwise it may crack.

Specification

Size 3,7 x 7 cm
Ingredients 100% Potassium Alum (kamenec)
Weight 76 g (weighed in Pod 7 kilo - crystal itself has 60g)

Specification

Size 3,7 x 7 cm
Ingredients 100% Potassium Alum (kamenec)
Weight 76 g (weighed in Pod 7 kilo - crystal itself has 60g)

Reviews (16)

Customer reviews 79% Rating (How do we rate products?)

 • Reviews with ratings 5
 • Reviews with ratings 4
 • Reviews with ratings 3
 • Reviews with ratings 2
 • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

Doporučuji

Verified customer

2023/10/05 09:00

používám už léta, opravdu pohlcuje pachy, hlavně ve vedrech je to neocenitelné, protože vonítko je příliš slabý kalibr, ale pokud se použije v kombinaci s kamencem tak skoro nemá konkurenci...určitě doporučuji všem, kteří se alespon "trochu" potí

Verified customer

2023/08/21 09:22

Je třeba si na tento produkt zvyknout a vychytat, jak ho použít :-)

Verified customer

2023/06/25 17:42

Vynikající nejen na cesty

Verified customer

2022/11/18 20:08

Funguje suprově
žádná chemka

Verified customer

2022/06/20 09:07

Je to celkem fajn deodorant. Ale uříznout z něj menší kousek se mi tedy nijak inteligentně nepodařilo - rozdrolil se mi při tom řezání na různé větší menší kusy. Dal jsem si tyhle krystalky a krystalický prášek do sáčku, že to nevadí, že deodorant použiju i v tomhle stavu, a chystal se s tím odjet na letiště... Ale na poslední chvíli jsem ho z batohu zas vyndal, protože mi začalo připadat, že by to na první pohled mohlo vypadat, že pašuju perník.

Iskandar Muda

2021/08/18 21:47

Díky za recenzi :). Mě se to upilovat jemnou pilkou podařilo v pohodě. Každopádně máte bludišťáka za nejvtipnější recenzi, pobavil jste nás :-D

Pod 7 kilo

2021/08/19 11:29

Mám už druhý kus (první jsem po roce používání někde nechala🙁) a při aplikaci hned po umytí na mokrou kůži funguje skvěle. Je fakt, že nepřebije už vzniklý zápach, ale výrazně prodlužuje dobu, než člověk začne smrdět. Na dlouhých trecích mi díky kamenci vydrží tričko nejmíň dvakrát déle, merino nosím i tři dny, než ho musím přemáchnout.🙂 Tím, že nebrání pocení, se jeho nanesená vrstvička odplavuje, takže jsem se naučila se každý den lehce omýt vodou a nanést znovu. Pocit čistoty za těch pár kapek vody stojí, i na treku, kde bývá o vodu někdy nouze.:) Na desinfekci drobných odřenin, říznutí je taky skvělý.

Gabka Reková

2021/07/11 09:43

Když vyrazíte na trek umytý a na začátku použijete tento deo, ujdete 30 km, večer stejně budete smrdět. S jakýmkoli přírodním deodorantem.
(UPRAVENO - z recenze byl odebrán odkaz na konkurenční produkt.)

Alžběta Smětak, Dis.

2020/05/18 09:30

přestala jsem ho vozit na cesty, je funkční při použití doma, po sprše. Tam kde je o vodu nouze, nic moc.

Blanka Doležalová

2020/02/16 14:49

Používám spíše jako desinfekci a na drobná poranění. Jako antiperspirant mi moc nefunguje - škoda....

Kamila Stárková

2020/02/11 15:12

Deodorant je zde od toho, aby eliminoval zápach způsobený rozkladem potu bakteriemi. Tento produkt toto bezvýhradně splňuje a navíc je přírodní, bez chemie. Samotnému pocení tedy nezabrání, což je však dobře, protože pocení má svůj důvod, a to ochlazovat organismus. Naopak antiperspiranty fungují na opačném principu většinou pomocí hliníkových solí zastaví pocení jako takové, a tímpádem nemá z čeho zápach vzniknout.

DEO crystal funguje nejlépe po umytí, když je člověk čistý a bakterie se ještě nezačaly tvořit. Je nutné jej namočit a podpaží několikrát přejet. Jako prevence na jeden den je tedy ok, na vícedenní treky bez koupání snad nepomůže ani svěcená voda.

Mně se deo crystal osvědčil, ale za splnění výše uvedeného. Dobrá je dále kombinace s merinem a nikoli syntetikou.

Tereza Fridrichová

2020/01/13 22:12

Na treky ne-e, jak už bylo řečeno, je potřeba aplikovat o umytí, což na trecích prostě nedělám. Ale když jedu do kempu tak jo... Moc neumím posoudit funkčnost, ale zatím si nikdo neodsedl.

Martina Žižlavská

2019/09/26 21:34

Na cesty si uříznu kus kamence pilkou (cca 20g), abych nemusela nosit celé balení. Funguje dobře i jako desinfekce na drobná poranění.

(Autorka recenze dlouhodobě a zátěžově testuje vybavení pro Pod 7 kilo, občas ji můžete potkat v kamenné prodejně. Více recenzí, gear listů a tipů na cesty můžete najít na jejích stránkách Viktorčina Cesta tam http://cestatam.wixsite.com/cesta-tam)

Viktorka Hlaváčková

2018/12/19 12:18

Potvrzuji komentář Štěpána, že aby to fungovalo, je potřeba to aplikovat hned po umytí. Ze začátku jsem tím zkoušel "přebít" zápach, ale to nefunguje. Pak jsem dal na Štěpánovu radu a to (mně) funguje. Nehodí se to na vandry, kde člověk má poněkud jiné hygienické možnosti a šetří vodou.

Michal Rovnaník

2018/09/01 21:50

Souhlasím s tím, že funguje na maličko jiném principu, než běžné deodoranty z drogerie. Kamenec eliminuje takový ten štiplavý octový zápach, nikoli pocení. Musí se aplikovat na mokrou kůži. Jediné, co bych vytknul, že brzy začne v plastovém drzatku čvachtat, jak se zmenšuje, ale na funkci to nemá vliv. Spokojená je i přítelkyně, která ho kombinuje s voňavkou nebo tak s něčím...

Ondřej Svědínek

2018/06/04 22:53

Při používání jsem spokojená nebyla. Není účinný ani proti zápachu ani proti pocení.

Hana Bílková

2018/03/20 20:55

Dobrý den, děkujeme za tuto i ostatní recenze! My máme zkušenosti naopak velmi pozitivní. Pocení nepotlačuje, ale zápach výborně. Deodorant sám používám téměř každodenně už cca 2 roky a funguje je mi znatelně lépe než běžné z drogerie (potvrzeno manželkou :)). Myslím, že lépe funguje pokud ho použijete na čistou kůži po omytí. Dále je třeba aplikovat na vlhkou kůži a aplikovat skutečně rovnoměrně, nestačí jen tak v podpaží "zašmejdit" :-) (lze natrénovat před zrcadlem). Ovšem je možné, že účinnost je individuální. Za tým Pod 7 kilo Štěpán Trojánek

Pod 7 kilo

2018/03/22 17:46

You can find similar products in