Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Pod 7 kilo Menu
  • Therm-a-Rest NeoAir Uberlite

Náš tým

Štěpán Trojánek | Spoluzakladatel Pod 7 kilo

Role v Pod 7 kilo: Jsem zodpovědný za výběr sortimentu a koordinaci týmových aktivit. Na obojí kladu vysoké nároky, čímž činím svoje kolegy každý den šťastnými. :)

Nejoblíbenější země: Tchaj-wan

Nejoblíbenější dopravní prostředek: letadlo

Nejoblíbenější produkt: skládací lahev Platypus

Cestovatelská diagnóza: Láska k cestovatelským vychytávkám a nenávist k těžkým zavazadlům mě dovedla k založení Pod 7 kilo s dlouholetým kamarádem Romanem. Miluju objevování všeho druhu, ať už jsou to skryté vodopády na vzdálených koncích naší planety nebo malebná zákoutí českých měst s překvapením v podobě útulného obchůdku nebo místní restaurace se skvělým jídlem. Cesty plánuji s minimálním předstihem a užívám si na nich pocit svobody a možnost nechat se zavát někam náhodně osudem. Snažím se nespěchat a nenechat se spoutat představou o "povinných aktivitách" na daném místě.

Roman Sušanka | Spoluzakladatel Pod 7 kilo

Role v Pod 7 kilo: Od doby, kdy jsme nápadu kamaráda Štěpána společně dali konkrétní formu v podobě Pod 7 kilo, jsem u nás přičichl snad ke všem činnostem, jež jsou možné i nemožné. Přesto mě po většinu času doprovázely stálice - grafika a design, které mám v současnosti na starost spolu s rozvojem e-shopu.

Nejoblíbenější země: planeta Země

Nejoblíbenější dopravní prostředek: vlak, nohy

Nejoblíbenější produkt: spací pytel Cumulus Lite Line 300

Cestovatelská diagnóza: Cesty do přírody jsou pro mě nutností. Stejně jako lehký batoh z většiny naplněný jídlem, které na čerstvém vzduchu a při pěkném výhledu chutná tak nějak lépe :) Svoboda, poznávání, synchronizace biorytmů a obdivování nepoznaných krás jsou tím, co mě táhne k převážně toulavému a požitkářskému způsobu cestování.

Viktorka Hlaváčková | Viktorčina Cesta tam

Role v Pod 7 kilo: Pro Pod 7 kilo testuji vybavení a pokud jsem zrovna v ČR, můžete mě potkat na prodejně.

Nejoblíbenější země: hornatá

Nejoblíbenější dopravní prostředek: vlastní tělo

Nejoblíbenější produkt: přístřešek Sea to Summit Ultra-Sil Nano Tarp Poncho

Cestovatelská diagnóza: Ráda cestuji nalehko, nízkonákladově a bez letadel. Specializuji se na dálkové treky, zejména na off-trail hiking (plánování vlastních tras podle topografických map). Přešla jsem pěšky např. přes Karpatský oblouk ze Zlína do rumunského Banátu nebo Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu. V rámci své záliby v mikrodobrodružstvích jsem cestovala do Itálie v přestrojení za muže, nebo jsem se vydala po řece na nafukovacím lehátku. Na cestách vyhledávám dobrovolnické projekty, filmuju, fotím a testuji vybavení, o kterém píšu na svém webu ultraviktorka.net.

Vít Jindra

Role v Pod 7 kilo: Na starosti mám kamennou prodejnu a partnerský program. Především jsem ale ředitelem festivalového stánku. Sem tam jsem také vidět na našich sociálních sítích v roli modela.

Nejoblíbenější země: Česko

Nejoblíbenější dopravní prostředek: nohy, kolo, vlak, Millennium Falcon

Nejoblíbenější produkt: přikrývka Cumulus Quilt 250

Cestovatelská diagnóza: Při svých cestách využívám vše, co jsem se za svůj život naučil. Chodím. Jezdím na kole. Lezu na skály nebo na led. Válím se. Do měst se vydávám především za architekturou, výtvarným uměním a poznáváním místních přes Couchsurfing. K Pod 7 kilo mě přivedla moje kamarádka a naše testerka Viktorka. Stalo se tak v pozdních nočních hodinách v naší oblíbené občerstvovací stanici a dodnes se divím, že jsem byl ještě schopný učinit tak dobré rozhodnutí. :)

Bára Fialová | Fijalka.cz

Role v Pod 7 kilo: Od března nově tahám za nitky marketingu a mám na starosti focení našeho modela Vítka. :)

Nejoblíbenější země: Nový Zéland

Nejoblíbenější dopravní prostředek: campervan, nohy

Nejoblíbenější produkt: merino triko Icebreaker

Cestovatelská diagnóza: Se svým foťákem a batohem se nejradši toulám přírodou, kde nepotkám tolik lidí. Cestovala jsem rok po Novém Zélandu, žila rok v Německu nebo jsem pár měsíců v zimě pracovala na farmě na zmrzlém ostrově Kimitoo ve Finsku. Snažím se sbírat zážitky a na cestách poznávat nové lidi, než hromadit věci, které nepotřebuji (to mě naučil hlavně život v autě). Věřím, že náš život je o objevování a poznávání a každému bych přála, aby občas opustil svou komfortní zónu. Stojí to za to, fakt! :) Zážitky z cest sepisuji na svůj web Fijalka.cz.

Filip Sloboda

Role v Pod 7 kilo: Mým úkolem je dohlédnout na to, aby bylo všeho dostatek. Co chybí, to doplním a čeho je dost, to jen hlídám. A když něco chybí, určitě to je na cestě. :)

Nejoblíbenější země: Československo

Nejoblíbenější dopravní prostředek: moje nohy

Nejoblíbenější produkt: batoh Gossamer Gear Kumo 36l

Cestovatelská diagnóza: Nejraději poznávám krásy naší země, a to po svých formou treků a vandrů a občas na kole. Do batohu hodím pár věcí na spaní, hromadu jídla a můžu kráčet za dobrodružstvím.

Kačka Šafářová

Role v Pod 7 kilo: Od letošního roku jsem nová posila prodejny a modela Vítka.

Nejoblíbenější země: Itálie, Filipíny

Nejoblíbenější dopravní prostředek: loď, nohy

Nejoblíbenější produkt: Skládací konvice Sea to Summit X-Pot Kettle

Cestovatelská diagnóza: Příležitosti, obzvlášť ty k cestování, neodmítám. Když přede mnou stojí hora, vylezu na vrchol, když spousta vody, skočím do ní. Chtěla bych se podívat na Měsíc, ale zatím jsem byla nejdál v Číně, kde jsem více než rok žila. Vystačím si s málem, ať už šplhám po skalách nebo se plavím pod pirátskou vlajkou. Mou superschopností je uvařit z ničeho, s balíčkem těstovin nasytím zástupy hladových.