Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Pod 7 kilo Menu

Nafukovací karimatka NEMO Tensor™ Insulated

Doporučujeme! Akce Nafukovací karimatka NEMO Tensor™ Insulated

Ultralehká, sbalitelná a tichá karimatka. Vysoký komfort (tloušťka 8 cm) a vynikající izolace i pod 0°C.

Hodnocení zákazníků 98% 5 hodnocení

Produkt se již neprodává.

Informace o produktu

Karimatky NEMO Tensor Insulated jsou velmi oblíbené především díky skvělému poměru váhy, izolace a komfortu spaní. Řadí se mezi třísezónní karimatky.

Předchozí verze těchto karimatek oproti konkurenci trpěla nižšími izolačními vlastnostmi. Po inovaci pro rok 2022 ale došlo k výraznému zvýšení koeficientu tepelného odporu R-value z 3,5 na 4,2. Tím se karimatka Tensor Insulated v poměru váhy a tepelného odporu dotáhla na špičku ve své kategorii. Obdelníkový tvar a stabilní konstrukce Spaceframe navíc poskytuje lepší oporu i po stranách karimatky a pro spaní na boku. Příjemný a nešustivý materiál z karimatek Tensor dělá nejtišší karimatky ve své kategorii.

Široký ventil se zpětným uzávěrem umožňuje velmi rychlé nafukování i vyfukování.

 • výška 8 cm
 • stabilní konstrukce
 • příjemný materiál
 • nešustí
 • ventilek se zpětným uzávěrem
 • součástí balení je nafukovací vak, kompresní obal a opravná sada (naleznete ji ve vnitřní kapsičce kompresního obalu)
 • 100% z recyklovaného materiálu s bluesign® certifikací
 • spodní (šedá) strana karimatky je vyrobena ze zesíleného materiálu

Na letní měsíce doporučujeme lehčí a skladnější karimatku NeoAir Uberlite, na čtyřsezónní použití NeoAir Xtherm. Pokud hledáte třísezónní karimatku s nejlepším poměrem váhy a izolace, doporučujeme NeoAir Xlite.

Pro snadné nafouknutí/vyfouknutí bez práce je možné dokoupit pumpičku Flextail Tiny pump 2X.

Jako ochranou podlážku pod karimatku doporučujeme používat plachtu z Tyveku.

Doživotní záruka u výrobce na výrobní vady.

Parametry

Koeficient tepelného odporu R 4,2
Rozměry po sbalení 20 x 8 cm (standard)
20 x 7,5 cm (mumie)
24 x 8,5 cm (širší)
24 x 9 cm (delší, širší)
Výška 8 cm
Rozměry 51 x 183 cm (standard)
51 x 183 cm (mumie)
64 x 183 cm (širší)
64 x 193 cm (delší, širší)
Materiál 20D 100% PCR PU Polyester
Certifikace Bluesign
Hmotnost 407 g obal s opravnou sadou +18 g, nafukovací vak +66 g (zváženo v Pod 7 kilo)

Parametry

Koeficient tepelného odporu R 4,2
Rozměry po sbalení 20 x 8 cm (standard)
20 x 7,5 cm (mumie)
24 x 8,5 cm (širší)
24 x 9 cm (delší, širší)
Výška 8 cm
Rozměry 51 x 183 cm (standard)
51 x 183 cm (mumie)
64 x 183 cm (širší)
64 x 193 cm (delší, širší)
Materiál 20D 100% PCR PU Polyester
Certifikace Bluesign
Hmotnost 407 g obal s opravnou sadou +18 g, nafukovací vak +66 g (zváženo v Pod 7 kilo)

Recenze (4)

Hodnocení zákazníků 98% Hodnocení (Jak funguje hodnocení)

 • Recenzí s hodnocením 5
 • Recenzí s hodnocením 4
 • Recenzí s hodnocením 3
 • Recenzí s hodnocením 2
 • Recenzí s hodnocením 1

Pro vkládání recenzí je nutné se přihlásit.

Recenze

Karimatku Tensor od Nemo jsme maximálně prozkoušely na dvouměsíčním přechodu PNT. Tedy takové pohodlí jsme ještě při spaní na trailu nezažily! Neuvěřitelných 8cm tloušťky navíc s folií uvnitř, zvýšilo tepelný komfort natolik, že nám nebylo zima ani při podzimních mrazících a díky její stabilní konstrukci jsme ani z té “výšky” nepadaly nebo neklouzaly.

Máme verzi mumie, na kterou jsme zvyklé a vyhovuje nám. Má krásnou váhu pouhých 407g a po sbalení nezabírá téměř žádné místo. Co jsme ocenily na dennodenním používání asi nejvíce, bylo její snadné nafukování, vyfukování a hlavně balení. Tomu prvnímu napomáhá speciální nafukovací vak, který jsme si vzaly jeden dohromady. Neskutečně to urychlí celý proces a ve vysokých nadmořských výškách, kde člověk sotva dodechuje, je určitě velkou pomocí. Vyfouknutá je díky velkému ventilku/špuntu hned a hlavně při balení nemusí člověk řešit problém s nedostatečně propojenými komorami, kde u jiných karimatek zůstával vzduch.

Na ventilek je při odpojování vaku potřeba dávat pozor, aby ho člověk nevytáhl a karimatku hned nevyfoukl. Asi dvakrát se nám to při zbrklém nafukování stalo.

Materiál karimatky vypadá extrémně jemně, ale vydržel dobře. Samozřejmě jsme si (jako u všech nafukovaček) dávaly velký pozor, kam ji pokládáme - a vždy jsme pod ní měly Tyvek. Spaly jsme několik nocí pod širákem na místech, kam by se stan nevešel a nezklamaly nás ani na skále ani ve škarpě ani na jehličí a šiškách.
Rozhodně nejlepší karimatka, kterou jsme kdy měly!

(Autorky recenze testovaly toto vybavení pro Pod 7 kilo na 2000 kilometrů dlouhém trailu PNT. Většinou jejich kroky vedou hluboko do divočiny, kde nešetří ani sebe ani vybavení. Více o jejich cestách i tipech najdete na www.aawesome.cz)

Mája Šnajdrová

10. 11. 2023 09:48

Široká, pohodlná, dobře skladná a lehká karimatka, která svou váhou nezabere téměř žádné místo ve vašem batohu. Nafukuje se velmi snadno a to i přes vak, který je v setu karimatky. Svým tvarem a velikostí se velmi přibližuje matraci, kterou máte každý doma. Tato karimatka je k dispozici i v prodloužené verzi, kterou jsem si ze začátku myslel, že při svých dvou metrech budu potřebovat, ale nafukovací polštář od stejné značky Nemo, který jsem si dal za karimatku mi poskytl ideální prostor pro spaní a prodlouženou verzi karimatky jsem tudíž nepotřeboval. Obrovské výhody této karimatky jsou, že z ní člověk nesjíždí do stran a může se pohodlně přetáčet i ve spacáku. Navíc k tomu všemu je karimatka oproti jiným méně hlučná a nešustí tolik jako ostatní takže při přetáčení nebudete rušit nikoho kdo s vámi bude sdílet stan. Velice rychle se vyfukuje i skládá a do chvilky ji máte sbalenou.
(Recenze vznikla díky spolupráci s Pod7kilo, kteří nám poskytli toto vybavení a my měli možnost vyzkoušet ho v terénu. Hodnocení vychází na základě vlastní zkušenosti)

Matyáš Džavoronok

9. 10. 2022 21:38

Nafukovací karimatku Nemo Tensor Insulated jsem otestoval během přechodu pyrenejské trasy HRP, kde jsem se díky jejímu obdélníkovému tvaru a výšce cítil každou noc jako na posteli. Oceňuji na ní především její extrémní pohodlnost, výbornou pocitovou stabilitu při spánku a rychlost nafukování. Zejména rychlost nafukování pomocí nafukovacího vaku je něco, co vám při dlouhodobém používání na dálkovém treku opravdu usnadní přípravu vašeho spaní. Tato karimatka je navíc oproti žluté Therm-a-Rest NeoAir Xlite (nafukovačka ve stejné kategorii izolace) téměř nešustivá, a i když je o 55 g težší, podle mě za to větší pohodlí těch pár desítek gramů navíc určitě stojí. Na druhou stranu materiál Tensorky není tak robustní, takže je potřeba s ní zacházet o trochu opatrněji než s X-litkou. Ideálně tedy spát s ní vždy na Tyveku nebo na jiné podložce, abyste eliminovali možnost protrhnutí.

Zajímavý je u Tensorky i její ventilek, který se skládá z dvou částí. V první části můžete otevřít krytku ventilku, pod kterou je zpětný uzávěr, jenž při stlačení slouží k nafukování a pozvolnějšímu vyfukování. Pokud chcete karimatku vyfouknout rychleji, lze ‘‘odšpuntovat‘‘ i tento zpětný uzávěr a doslova se podívat dovnitř karimatky. Karimatka se vám tímto způsobem sice vyfoukne rychleji, ale zase riskujete, že se vám dovnitř dostanou nečistoty. Na toto je třeba dávat pozor pokud například spíte pod širákem na nějakém písečném podkladu nebo v jiném prašném prostředí.

(Autor recenze, který testuje vybavení pro Pod 7 kilo, používá výbavu nejčastěji na několik set kilometrů dlouhé pěší traily, jenž vedou mnohdy v extrémních přírodních podmínkách. Ze svých cest píše blog na www.kubojovycesty.cz, kde i rovněž publikuje své gear listy.)

Jakub Šolc

16. 9. 2022 21:19

Ahoj, karimatku mam nove a prave probehlo testovani v podobe prechodu Rychlebek a Orlickych hor, plus nejake mensi vylety. Mam pro srovnani i Thermarest neoair xlite(pouzivanou pred), ale Nemo jasne vede. Jedinou malou vytku, ale je to spis me osobni nepohodli jsem nasla pri prechodu z Winglock ventilu na ventilek co je u Nemo. Ventil chce trochu opatrnejsi zachazeni pri napr upusteni maleho mnozstvi vzduchu nez u Xlite. Zase na druhou stranu vypousteni je u Nema v radu sekund ;) Jinak jen same plusy, karimatka je opravdu tissi, coz je uzasne. Zaroven mi daleko vic vyhovuje obdelnikovity tvar, v ramenou i nohou uz nyni neklouzu do ksa pri otaceni se na bok a zpet….nafukovaci pytel jez je soucasti baleni je taky fajny. Rozhodne doporucjuju :)

Michaela Cepáková

8. 7. 2022 11:26

Podobné produkty najdete v