Jump to product categories Jump to shopping cart Jump to navigation
Pod 7 kilo Menu

Bridgedale Storm Sock LW Ankle

Recommended! Bridgedale Storm Sock LW Ankle

100% waterproof socks ideal for activities where maximum breathability and minimal insulation are desired.

 

Customer reviews 77% 12 ratings

Choose a variant
90 g Weight in grams. We check the weight of almost all items thus our weight information is often more precise than the one given by manufacturers.
In stock in store When will I receive the goods?

 36.80 (  30.41 excl. VAT)

Product information

  • Manufacturer: Bridgedale
  • Product code: 610306141309
  • EAN: 0610306141309

100% waterproof socks ideal for activities where maximum breathability and minimal insulation are desired. 100% Waterproof with an un-cushioned fine knit merino inner, designed to fit just a few cm’s above the ankle bone. This close fitting sock is ideal for activities where maximum breathability and minimal insulation are desired.

Comprising 3 layers the lightweight ankle StormSock features a thin un-cushioned lining that wicks moisture away from your feet.… Primarily knit from Merino Wool, known for its anti-bacterial, anti-odour and moisture management properties, the sock will keep your feet warm, dry and comfortable. The outer layer sock, made from nylon, protects the Hydrotech waterproof breathable membrane against abrasion from the boot. Lycra knit through every course gives the sock Bridgedale’s performance fit and together with the flat toe seam and elastic arch support ensure the sock remains in place and doesn’t cause any hotspots. The stretch PU membrane and clever matrix lamination process that bonds the three layers of Bridgedale’s Stormsock together ensure they have class leading stretch built right in, wear after wear. Designed to fit just a few cm’s above the ankle bone these socks feel light and unrestrictive and prevent heat building up in the lower legs, perfect for trail running or walking on wet ground sodden ground in dryer weather conditions. Due to their length, in extended wet weather, it can prove difficult to prevent water ingress.

We recommend to wash in Nikwax detergent.

Specification

Material Outer: 95% Nylon, 5% Elastan
Inner: 45% Merino, 45% Polyester, 7,5% Nylon, 2,5% Elastan
Weight 90 g (size M - weighed in Pod 7 kilo)

Specification

Material Outer: 95% Nylon, 5% Elastan
Inner: 45% Merino, 45% Polyester, 7,5% Nylon, 2,5% Elastan
Weight 90 g (size M - weighed in Pod 7 kilo)

Photos (7)

Reviews (13)

Customer reviews 77% Rating (How do we rate products?)

  • Reviews with ratings 5
  • Reviews with ratings 4
  • Reviews with ratings 3
  • Reviews with ratings 2
  • Reviews with ratings 1

You must be logged in to post reviews.

Reviews

Funguje

Verified customer

2024/07/21 07:44

Ponožky fungují krásně. Ráno, když je rosa a nesvítí sluníčko, tak obléknu ponožky a na to tyhle nepromokavé. Zatím mi neprotekly, a to jsem je měl několik hodin na sobě. Vyloženě v dešti jsem s nimi nechodil, protože když mělo pršet, mělo se hned udělat hezky, a tak mi klasické ponožky i boty hned zase vyschly, ale kamarád v nich šel i v dešti a také mu neprotekly.

Jiří M.

2024/07/08 12:26

9 dní jsem s nimi chodil na Islandu za neustálých dešťových přeháněk - sice jen krátké výlety v řádku jednotek km, ale prakticky jsem je nesundal od rána do večera z nohy. Párkrát jsem si vydupnul i kaluži. Nasazené na merino ponožky Icebreaker, boty Altra. A naprostá spokojenost! Dobře se v nich chodí, jsou pohodlné, noha se nepotí, nepromokly a hlavně je obrovská výhoda si vyšlapávat v lehkých botách místo těžkých trekovek! Na vícedenní trek do hor bych si je asi nevzal, protože mám rád zpevněnou nohu ve vysokých botách, ale na jednodenní výlety nalehko jsou naprosto perfektní!

Petr Soukup

2023/09/13 09:35

Vypadají dobře. Jak to mám hodnotit, když jsem v tom ještě nikam nevyrazila. Tyto vyžádané recenze jsou k ničemu.

Verified customer

2022/08/24 13:42

Na jednodenní pochoďák v ČR v dešti dobré, ale na Kungsleden, kdy se jde prakticky nonstop v mokru ať už vlivem deště anebo mokrého rozbahněného terénu bych si je už nevzala. Mokré pro opětovné použití další den se mě bohužel neosvědčily vůbec, x-tý den se nevytvořil ani tepelný komfort, natož vlhkostní. Ve vlhkém klima byly prakticky neusušitelné.

PetraV

2022/08/23 20:51

Zázrak - 1200 kilometrů po Českých horách, polovina v dešti a na nohách na konci dne nanejvýš trochu vlhko. Při dešti vydržely mnoho hodin; nejhorší bylo chození vyšší hustou mokrou trávou - na to nestačily.

Na nohou jsem měl lehké trail tenisky. Vždy jsem si nepromokavé ponožky oblékal na lehké merino ponožky a popravdě, často - díky své tloušce - přidávali na komfortu chůzce. Určitou nevýhodou je, že pomalu schnou - vždy jsem je sušel obrácené a to, že zůstaly vlhké zvenku jsem ingoroval.

Martin Vymětal

2021/08/28 18:08

Ponožky jsem si vzal na třítýdenní Kungsleden do Švédska, měl jsem lehké prodyšné běžecké boty Inov8. Při prvním dešti jsem nové nepoužité ponožky nasadil a za hodinu už mi v jedné z nich "čvachtalo", druhá byla mokrá, ale pouze z venku. To se potvrdilo po cca 6 hodinách, kdy jsem postavil stan, ponožky sundal a prohlédl nohy. Kůže na jedné noze úplně promočená a popraskaná, druhá noha v pořádku, jen trochu vlhká. Ponožky jsem poté sušil cca 4 dny (uznavám že ne v nejlepším počasí) než se mi je podařilo dostatečně vysušit zevnitř i z venku, merino ponožky a syntetické ponožky se mezitím ve stejných podmínkách namočily a uschly několikrát.
Za celou cestu jsem tyto ponožky zkusil použít ještě jednou v bažinaté oblasti, kde se hodně chodilo rašelinou a loužemi, tentokrát protekly obě po krátké chvíli. Moc tedy nevidím jejich účel a raději bych na delší cesty doporučil lehké syntetické ponožky, které nenasáknou moc vody a rychle uschnou. Nakonec jsem je využil hlavně jako teplé ponožky do stanu při několika chladných nocích, jinak to byl "porcelán".

Ponožky asi fungují, ale dříve nebo později promoknou nebo je propotíte zevnitř a poté dlouho schnou, takže bych je doporučil spíše třeba na kratší jednodenní výlety. Ale u kratších výletů zase člověk bez problému vydrží s mokrýma nohama. V tom případě mě jako nejlepší použití napadá např. běhání v břečce nebo v chladném a mokrém počasí. Tam bych ale zase doporučil raději nepromokavé boty, případně návleky a teplé ponožky. Takže opravdu nevím co si o těchto ponožkách myslet. Znovu bych si je na delší tůru už rozhodně nevzal.

Petr Flosman

2021/08/06 17:15

Díky za recenzi. Z toho, co píšete, usuzuji, že jste měl jednu ponožku vadnou. Ponožky prosím reklamujte, vyměníme Vám je. Druhá ponožka píšete, že i po 6 hodinách udržela nohu v suchu - takto to má přesně fungovat a to je smysl ponožek! Tj. udržet nohu v realativním suchu a hlavně v teple. Člověk samozřejmě vyprodukuje nějaký pot, ale drobnou vlhkost je reálné přetočením naruby vysušit i během vícedenního treku tak, aby šly ponožky používat opakovaně (resp. trocha vlhkosti nevadí, noha se zahřeje) - vlastní zkušenost. Ještě mě napadá, jestli jste ponožky neždímal, může to poškodit membránu. Doporučujeme je jen promačkat. Pokud jste měl jednu ponožku promočenou naskrz, máte pravdu, že ve vlhkém chladném počasí se na treku suší špatně. Praní apod. je tedy vhodnější udělat pokud má člověk někde třeba denní pauzu.

Pod 7 kilo

2021/08/06 18:00

Ráno rosa na trávě. Beru voděodolné ponožky. Po 200 metrech vlhko v ponožce. Bota lehká prodyšná. Ponožky málo prodyšné. Odpoledne noha stále mokrá zapařená. Z vnější strany ponožka již suchá uvnitř mokro. V ponožce je mokro ale teplo. V létě až moc, ale na jaře to může být fajn pro zahřátí. Druhý den jsem vzal standardní tenké ponožky. Noha ihned mokrá. Odpoledne již sucho jak v botě tak v ponožce. Za mě tedy funkce nedostatečná. Upřímně - divil bych se kdyby fungovalo. Mokrá tráva je horší než jedno šlápnutí do potoka nebo louže.

Daniel Bergman

2021/07/13 14:36

Děkujeme za recenzi. Po 200 metrech byste neměl mít vlhko v ponožce vlivem promoknutí. Nevím, jak moc jste to sledoval, může se jednat o pocit chladu způsobený vodou vně ponožky v kombinaci s potem z nohy. Druhá věc je, že tyto ponožky jsou skvělé zejména do chladného a vlhkého počasí v kombinaci s prodyšnými běžeckými botami. V takových podmínkách jsou neocenitelné, protože jinak vám zmrznou nohy. Uvnitř ponožky může být vlhkost daná potem, ale důležité je, že je noha v teple. V teplém počasí doporučujeme použít ponožku jenom krátkodobě (např. ráno na rosu), nebo vůbec, pokud je dost teplo, aby vám nevadila mokrá bota.

Štěpán Trojánek

2021/07/13 14:51

Ponožky jsem vyzkoušela 2x a velké zklamání, rozhodně bych je nenazvala voděodolnými. Jednou jsem je měla v teniskách na sněhu a po cca 2 hodinách už jsem měla v ponožkách mokro. Podruhé jsem s nimi šla rovnou do rybníka, na základě videa jedné známé "pod7kilařky" , která se tam v nich prochází řekou, byla jsem ve vodě asi 4 minuty a ponožky byly durch. (byly nové, mnou nikdy neprané). Škoda.

Klára Pleskačová

2021/01/07 16:43

Dobrý den,

s ponožkami máme několikaletou, velmi pozitivní zkušenost. Stejně tak naši zákazníci. Za jejich kvalitou a spolehlivostí si tedy stojíme.
Vaše problémy mohou být způsobeny špatným používáním, nebo vadným kusem.
Pokud používáte ponožky v kombinaci s neprodyšnými botami, je možné, že jste se v nich zapotila a původ vlhkosti tedy není zvenku, ale přímo z těla. Pokud jste byla v ponožkách v hluboké vodě, mohla vám dovnitř natéci přes vrchní okraj.
Je samozřejmě možné, že jste měla smůlu a dostal se k vám vadný kus, ponožky nám můžete poslat k reklamaci a my se pokusíme situaci vyřešit k vaší spokojenosti ;)

Vít Jindra

2021/01/08 13:26

Používám je na treky, když chodím v bezmembránových běžeckých botách. Je mi to výrazně příjemnější než membránové boty, u kterých si nemůžu zvolit, kdy tam tu membránu budu mít a kdy ne (takové jsou hůř prodyšné, pomalu schnou...)

I za vícedenních dešťů, kdy jsem neměla možnost nechat je přes noc vysušit, jsem v nich nikdy neměla mokro. Vlhko ano. Jak rychle provlhnou, závisí hodně na terénu - třeba po asfaltu v dešti v nich můžu jít půl dne a mít pocit sucha. Po čtvrt hodině v mokré trávě už mám vlhko (větší tlak). Na druhou stranu třeba potokem v nich můžu jít klidně 15 minut a mám pořád sucho.

Nosím pod nimi ještě merino ponožky, které dobře vstřebají vlhkost od nohy. I v případě, že mi nohy navlhnou, je mi v nich teplo, protože jsou větruodolné a udělá se mi tam příjemné mikroklima. Pokud od nich člověk neočekává nějaký zázrak, ale prostě ochranu před mokrem, pak očekávání splňují na výbornou.

Nevýhoda je, že se musí prát i sušit z obou stran, což zabere nějaký ten čas. To ale platí pro všechny membránové ponožky.

O botách bez membrány a kombinaci s membránovými ponožkami jsem natočila video: https://bit.ly/352p4P4

(Autorka recenze dlouhodobě a zátěžově testuje vybavení pro Pod 7 kilo, občas ji můžete potkat v kamenné prodejně. Více recenzí, gear listů a tipů na cesty můžete najít na jejích stránkách Viktorčina Cesta tam ultraviktorka.net)

Viktorka Hlaváčková

2021/01/02 13:08

Ponozky jsem mel na prechodu Sumavy, kde nam dva dny skoro nepretrzite prselo a na vrcholcich snezilo. Oba dva dny jsme usli pres 40 km.

Kazdy den po ususeni ponozek jsem mel nekolik hodin uplny pocit sucha, po delsi dobe jsem citil, ze v bote je vlhko, ale nohy byly vecer suche. Prodysnost ponozek je taky super, nohy se mi nijak vyrazne nepotily.

Druhy den mi do bot natekla voda horem a ponozky stejne udrzely nohy v suchu.

Ponozky jsou akorat silnejsi, takze muze byt problem dostat se do tesnejsich bot.

Vojta Drbohlav

2020/09/27 19:50

Několik použití v dešti super - nohy suche. Nyní už promoknou již opravdu rychle.

Patricie Matusová

2020/09/10 17:26

Dobrý den, děkujeme za recenzi. Tuším, že problém by mohl být v údržbě. Ponožky je třeba prát dle návodu na jemný program (vlna) bez aviváže. Problém může být zejména při ručním praní, kdy se musí jenom jemně ve vodě pomačkat - neprat silou. Stejnětak membráně nedělá dobře ždímání. Všiml jsem si, že zákaz ždímání distributor zapomněl přeložit do českého návodu, na obalu je to jenom obrázkem a anglicky, požádal jsem ho, aby ho tam doplnil. Samozřejmě ponožky se můžou opoužívat, ale měly by vydržet víc než "několik použití".

Vít Jindra

2020/09/12 13:45

Ponožky jsem testoval při více jak čtyřhodinovém běhu ve vytrvalém dešti po dost rozbahněných cestách.
Přibližně první hodinu úplný pocit sucha(ačkoliv v botě rozhodně sucho nebylo). Po zbytek času pocit lehké vlhkosti, ale nohy úplně v pohodě, nerozmočené, nepromrzlé, takže super!
Je potřeba si dát pozor na to, že jsou ponožky trochu hrubší, takže do bot, které jsou "na knop" by to nemuselo dělat dobrotu

Tomáš Zaplatílek

2020/09/01 21:41

You can find similar products in