Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Pod 7 kilo Menu
 • Přístřešek Gossamer Gear

Stan NEMO Hornet 2P

1 kg lehký a částečně samonosný stan pro 2. Miniaturní po sbalení. 2 předsíňky, 2 pláště.

1060 g Hmotnost v gramech. Téměř všechno zboží převažujeme přímo u nás v Pod 7 kilo. 
Díky tomu jsou informace o hmotnosti od nás mnohdy přesnější než od výrobců.
Čekáme v únoru 2022

 430.50 ( 355.79 bez DPH)

Informace o produktu

Nemo Hornet 2P je dle našeho názoru nejlehčí dvouplášťový stan se dvěma vchody, který skutečně mohou používat dvě osoby. Narozdíl od jiných ultralehkých stanů v této váhové kategorii se do něj skutečně vejdou 2 dospělé osoby i přes 180 cm, bez toho, aby se jim překrývaly karimatky atd. Výhodou v této váhové kategorii jsou 2 vchody, takže nebudete muset vylézat přes sebe a každý si do předsíňky může uložit svůj batoh (dovnitř se pravděpodobně nevejdou). Ovšem nečekejte komfortní prostor na hraní karet v sedě, ve dvou je to čistě na přespávání a to natěsno. Stan je velmi populární na dálkových trecích jako PCT, kdy ho často používá jen 1 osoba v zájmu vyššího komfortu.

Na stanu oceníte taktéž skvělou sbalitelnost, zejména při použití kompresního stupně na transportním obalu - viz níže. V oblasti za hlavou je v tropiku výřez. To snižuje hmotnost a zlepšuje ventilaci. Stan se ale v této oblasti chová jako jednoplášťový a je třeba počítat s vyšší kondenzací. Je možné si dát za hlavu např. nepromokavý obal od spacáku, aby se spacák přímo nedotýkal stěny. Obecně je ale zvládání kondenzace díky dobré ventilaci a jinak dvouplášťovému provedení předností tohoto stanu v této váhové kategorii.

 • kapsička na cennosti
 • vrchni kapsa na čelovku - rozptyluje světlo
 • moskytiéra je černá - v případě jasné noci a bez použití tropika se stává transparentní a umožňuje pozorování noční oblohy

KONSTRUKCE

 • jednoduchá konstrukce pomocí rozvětveného prutu umožňuje rychlé a snadné stavění
 • je volně stojící i bez kolíků, což může být výhoda na některých površích, ale pro správné vypnutí v oblasti nouhou jsou kolíky nebo zatížení potřeba
 • staví se od vnitřního stanu
 • klipy "FLYBAR" zvětšují prostor ve vrchní části stanu
 • výztuhové tyčky zvětšují prostor v nohou
 • rychlé stavění, barevně odlišené prvky

VCHODY

 • dva vchody opatřené moskytiérou
 • dvě kryté předsíňky

VÝBAVA

 • vnitřní kapsy na osobní věci
 • kotvící kolíky
 • transportní obal

  Transportní obal lze použít dvěma způsoby.
  1) Máte v něm sbalený celý stan, včetně prutů.
  2) Sáček s pruty uložíte zvlášť a stan v obalu můžete ještě zkomprimovat (doporučujeme).

NAŠE HODNOCENÍ

Model Hmotnost Komfort Větruodolnost Sbalitelnost Samonosný
Nemo Hornet 2P (1060g) ★★★★★ ★★★ ★★ ★★★★★ Částečně

Hodnocení vychází z relativního porovnání v kategorii stanů pro 2 osoby při užití 2 osobami průměrné výšky.

Srovnání stanů pro 2 osoby v naší nabídce.

Parametry

Počet osob 2
Vchody/předsíňky 2
Rozměry po sbalení v obalu bez prutů: 25 x Ø14 cm (objem 5l)
v obalu s pruty: 46 x Ø12 cm
Vnitřní výška 98 cm
Vnitřní šířka 130 cm, 108 cm
Vnitřní délka 215 cm
Materiál vnější 10D Sil/PeU Nylon Ripstop (1200mm)
Materiál vnitřní 10D Nylon Ripstop
Podlážka 15D PeU Nylon (1200mm)
Tyčky 1 Hubbed Aluminum DAC Featherlite® NFL 8.7mm pole
Hmotnost 1060 g (komplet se vším příslušenstvím - zváženo v Pod 7 kilo)

Parametry

Počet osob 2
Vchody/předsíňky 2
Rozměry po sbalení v obalu bez prutů: 25 x Ø14 cm (objem 5l)
v obalu s pruty: 46 x Ø12 cm
Vnitřní výška 98 cm
Vnitřní šířka 130 cm, 108 cm
Vnitřní délka 215 cm
Materiál vnější 10D Sil/PeU Nylon Ripstop (1200mm)
Materiál vnitřní 10D Nylon Ripstop
Podlážka 15D PeU Nylon (1200mm)
Tyčky 1 Hubbed Aluminum DAC Featherlite® NFL 8.7mm pole
Hmotnost 1060 g (komplet se vším příslušenstvím - zváženo v Pod 7 kilo)

Recenze (3)

Osobních údajů

Recenze

Hledal jsem co nejlehčí stan a v létě Nemo Hornet 2P koupil a hned vyzkoušel v Česku.

Pozitiva:
Jeho váha a možnost komprese do fakt malého balíčku je super, snadnost stavby také, je i pohodlný. Boční kapsy i horní na lampičku, 2 vstupy s možností nechat pod nimi mimo "ložnici" batohy, boty apod.

Negativa:
Už jsem si po prvním vyzkušení hned dokoupil 2 další kolíky á 14g (původně jich je v setu 6ks), abych mohl lanky více stabilizovat. Na další cestě v Picos de Europa jsem ale zjistil, že budu potřebovat další 2 kolíky, abych ukotvil zbývajícími lanky, které jsou v tomto případě součástí dodávky u konstrukce u tyče ve tvaru V. Naštěstí jsou tam i očka na tropiku. Když totiž v horách byly poryvy větru, tak se kontrukce zcela zbortila. Naštěstí nepraskla a když jsem do ní zevnitř strčil, tak se zase narovnala. Jednou se ale stalo, že z kostrukce se dokonce poryvem větru vyháknul jeden z hlavních závěsů tropika na prutu a musel jsem vstát a jít to vyřešit.

Připevňování tropika ke kontrukci pomocí miniaturních suchých zipů je podle mě blbost a úplně nefunguje, resp. se odlepuje a tudíž není zcela funkční. Chtělo by to spíš nějaké knoflíky, které by se prostrčily očkem nebo alespoň aby ty pásky se suchým zipem byly delší.

Nejsem si zcela jistý jak bude fungovat v silnějším dešti, zatím jsem neměl příležitost do deště vzít a trochu se bojím, že výřez v tropiku nad "hlavou", kde se pak stan bude chovat jako jednoplášťový, může promokat.

Jiří Doležal

13. 9. 2021 15:04

Dobrý den,
děkujeme za recenzi. Váha a sbalitelnost stanu jsou skutečně úžasné :).
Pravda je, že větruodolnost není kvůli minimalistické konstrukci stanu jeho silnou stránkou (na to máme v nabídce jiné, které se lépe hodí do vyšších poloh nebo do větrných destinací), což také vyplývá z našeho hvězdičkového hodnocení a srovnání. Určitě doporučujeme dokoupit kolíky a využívat ve větru všechna přibalená dodatečná kotvící lanka. Taktéž doporučujeme postavit pokud možno stan tak, aby vítr foukal směrem "po páteři" stanu, tj. zepředu, kde je výřez, příp. zezadu, ne z boku.
Připevňování tropika pomocí suchých zipů je, řekl bych, standard napříč značkami, zase to zrychluje stavění. O promokání tropika se bát nemusíte, pokud se v jednoplášťové sekci objeví vlhkost, je to kondenzace, nikoli promoknutí.
Přejeme hodně spokojených nocí :).
Pod 7 kilo

Pod 7 kilo

13. 9. 2021 17:57

Dobry den,

vsimol som si, ze na tento stan je dozivotna zaruka. Na stranke vyrobcu sa pise:

How to Make a Claim – International Customers
Contact your original retailer for service. If unable to obtain service from your original retailer, please email us at journey@nemoequipment.com for assistance.


Chcel by som sa preto informovat, ci ste autorizovanym predajcom NEMO vybavenia a ci je mozne riesit cez vas pripadne 'dozivotne' reklamacie.

Dakujem

Ondrej J.

3. 8. 2021 18:57

Dobrý den,

autorizovaný prodejce Nemo jsme. Pokud jste zakoupil produkt Nemo u nás, můžeme Vám zprostředkovat uplatnění doživotní záruky. Posouzení případu je na výrobci.

Pod 7 kilo

Vít Jindra

5. 8. 2021 11:16

Dobrý den,

Chtěl bych se prosím Vás zeptat, zda číslo 1200mm u vnějšího stanu a podlážky vodní sloupec který ten to materiál vydrží.

Děkuji za odpověď.

M.T.

Miro Tulo

6. 9. 2018 02:57

Dobrý den, ano, jedná se o vodní sloupec. Reálnou voděodolnost stanů nicméně nelze podle vodních sloupců bez dalšího srovnávat. Sloupec 1000 mm plně dostačuje pro nepromokavost, otázka je spíše, jak dlouho si látka tuto vlastnost zachová. Stany NEMO, Vaude a MSR, které prodáváme, používají silikonizovaný nylon, kde právě silikon zajišťuje trvanlivou voděodolnost. Běžné stany z polyesteru mohou mít vodní sloupce řádově vyšší, ovšem vlivem používání sloupec rychle klesá. Pod 7 kilo

Pod 7 kilo

6. 10. 2018 12:27